O Valentýnu

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra

O Valentýnu

Příspěvek od Hrachajdice »

Když se řekne Valentýn , tak se mi vybaví předně Valentino Rossi , kterej má ten den svátek, i když vim,že v cizině se svátky neslaví a kterej má zároveň za 2 dny pak narozeniny . Hned v závěsu se mi jako velkýmu čokomilovi vybaví všechny ty čokolády a bonboniérky k tomuhle dni . Nebudu lhát,že jsem si nikdy nic čokoládovýho nekoupila k tomuhle dni sama pro sebe. Navíc tenhle větší výběr využívám každoročně k nákupu bonboniéry pro mojí mámu , která má pár dní po Valentýnu narozeniny , takže sladkost k dárku .

Osobně tohle šílenství nějak neuznávám . Není to ani tim, že nikoho nemam,ale tak obecně . Moji rodiče tohle ani neznali a tak nějak celkově jsem k tomu nikdy vedena nebyla . Postupem let se tenhle svátek stal hodně konzumním,ostatně jako všechno . Spousta balonků ve tvaru srdíček , červený růže , růžový medvídci se srdíčkama , přeslazenost a leckdy kýč .To není nic pro mě , jako důkaz lásky mi dejte nějakou neromantickou knížku , nějaký metalový CD nebo něco na motorku . Všechno mi přijde takový přeslazený a všude to na vás vylejzá . Jediný plus pro mě je fakt ta často zlevněná čokoláda .

Taky jsem četla,že tenhle den může využít někdo nezadanej odhalení svých citů k někomu, kdo o tom ani neví . Tak měla jsem za život pár, vlastně dost , takových osob , ale nikdy mě to nenapadlo . Nevim , tenhle den je jistě příhodnej ,ale na druhou stranu je to tak nějak víc zavazující a co teprve když ta osoba odmítne nebo se vám vysměje . To máte zkaženej Valentýn myslim na hodně dlouho . Mam za to , že tohle můžete udělat jakejkoliv jinej den a výsledek bude stejnej . Když vás nechce , tak vás nechce a ani Valentýn na tom nic nezmění . Nebo když vás chce . Další kapitola je , když si vzpomenete ,na to, jestli člověk vašeho srdce to slaví se svým partnerem , třeba ne, ale vy to stejně máte v hlavě,že jo . Tomu se tenhle den neubráníte . Upřímně bych nechtěla žít v Americe na Valentýna , tam mají ve zvyku si dávat Valentýnky navzájem . Určitě to často bejvá tak , že někdo jich má plnou náruč a někdo nic nebo naopak se dává všem , aby to těm outsiderům nebylo líto , což teda nevim, jestli je správnej tah, protože si to může vyložit jinak . No, je to zajímavý .

Docela mě taky štve,že tenhle den se slaví jakože láska partnerská . Někde už jsou osvětový a láska může mít hodně podob . Třeba láska k dítěti , ke zvířatům nebo třeba ke strojům ,či ke skříni , co je libo . Mam tohle radši , bohužel stále nic nekoupíte psovi se srdíčkama a tak. Koupit můžete ,ale Valentýnskej obal to nemá , takže zase jen ta láska partnerská . A líbilo by se mi , kdyby mi nějakej chlap koupil kytku a tak ? Netušim , já na tyhle holčičí věci a dokazování lásky nikdy nebyla a rozhodně bych to po něm nevyžadovala a ideální by bylo , kdyby to nebralo ani jednoho z nás . Jsem bez chlapa , teda ne,že bych si někdy nepřála ho mít ,ale žít se dá i bez partnera , Mě klidně stačí vztah na dálku , takový to,že víte, že na vás někdo myslí , což teď bohužel asi nikdo není ,ale třeba to přijde . Ono by stačilo, kdyby se zase v ČR začalo žít , což zatim nevypadá . Kdyby se konaly akce , šlo by se jít mezi lidi, poohlídnout se kolem . Co naplat , dokonce i mě , která moc lidi nevyhledává už to vadí a hledam sociální interakce .

A tady ještě fotka z doby " kdy to šlo " Šla jsem se podívat na pochod Zombie Walk a tyhle dva jsem si hned zamilovala . Jak jsem psala , láska má mnoho podob a může bejt i se zombíkama .
zoom.jpg
zoom.jpg (145.69 KiB) Zobrazeno 287 x
Odpovědět