Vozíčkář bojující ve sněhu - ukázka charakteru ostatních

Zamčeno
Hrachajdice
Administrátor fóra

Vozíčkář bojující ve sněhu - ukázka charakteru ostatních

Příspěvek od Hrachajdice »

Tak se to vyplnilo , ne ani tak velký mrazy , u nás bylo ráno - 4,ale sníh. Upřímně jsem spíš počítala s tim mrazem . Ráno mě to překvapilo při pohledu z okna , tolik tady nenapadalo už dlouho . Při pohledu na chodník ve mě byla malá dušička , protože tam snad šel jen jeden člověk a na tohleto prošlapání na spolehám , protože u nás se chodníky zásadně neuklízí . Vlastně na celou ulici se peče odjakživa- je slepá a zřejmě by se jim blbě otáčelo či co . Naše vždycky zapadaná a jakmile začne "hlavní ", tam ani vločka . Nevim . Myslim si,že spousta lidem z ulice to vadí , že pomalu nemůžou jet ani po silnici a už to někde urgovali ,ale pořád se nic neděje . Jako kdyby ta naše ulice v tomhle ani neexistovala , kašlem na vás . Nebo aspoň kdyby něco dělala ta správa pod kterou jsme , nic .

Je to o to víc zarážející ,že je tady dům zvláštního určení, takže lidi, který mají nějakej zdravotní problém , buď jsou to senioři nebo vozíčkáři . A navíc se tady bydlí po jednom ,aby toho nebylo málo . Takže vozíčkář a babča, co sotva chodí asi nebudou odhazovat sníh lopatou . Mladý rodiny tu nežijou ,že by tam byl někdo schopnej , ty byty zvláštního určení nepotřebujou . Vim,že kdysi tady aspoň nájezd z baráku odhazoval nějakej pán , kdo ho poslal nevim dodnes . Sice fajn ,ale zase je to jen nájezd a je to k prdu, když chodník je neuklizenej . Prostě chtělo by to někoho, kdo tady bydlí . Ono je sice hezký,že to odklidí ,ale třeba přes noc může napadnout zas a je to tam, kde jsme byli . Nedomyšlený .

Nicméně ráno jsem statečně vyjela na nákup , dřívější roky mě sníh hodně psychicky deptal ,ale rozhodla jsem se, že tenhle bílej sráč mi nebude omezovat , už proto,že tady se na odklízení kašle . Električák na sníh uzpůsobenej není, ale s tim jsem se rozhodla poprat . Znam příběhy vozíčkářů, který třeba napíšou,že kvůli sněhu jsou doma zavřený už měsíc, protože nemůžou vyjet nebo se bojí . Takhle skončit nechci . Vybrala jsem si jen tady v místě Albert , něco mi říkalo ,že jet někam dál busem by nemuselo bejt to pravý ořechový , ačkoliv kolem centra města je pravidelně uklizenej sníh přímo ukázkově , jak jinak . Ale ne každej má tam to štěstí bydlet,že . Cesta do krámu nebyla ideální ,ale ještě to šlo , dokonce i po neuklizených a nerošlapaných chodníkách . V krámu vědoma toho, že se možná do čtvrtka , kdy zase odjíždim , už nedostanu nakoupit , jsem si pro jistotu toho nakoupila celkem hodně do zásob a byla jsem tam celkem dlouho .

Mezitim už to venku začalo trochu tát , což taky není pro kola vozejku dobrá zpráva . Chodník nepoužitelnej , krouzal, já se bořila.. , tak jsem se rozhodla pro silnici , technicky tam nemam co dělat ,ale když jinam nemůžu a dam si blinkry .. mezitim mě teda popostrčil nějakej pán s paní na silnici . Poděkovala jsem a zhluboka se nadechla . Ani tam jsem si moc nepomohla , rozježděno a pořád mi to táhlo na jednu stranu , kola se snažily , ale nic moc, tak jsem pomaličku postupovala . Navíc, jak vozík zabírá, tak se celkem brzo vybije baterie , což je taky "fajn " . Tak si musíte hlídat i tohle , abyste vůbec dojeli . Ta silnice je celkem hodně fregventovaná, ale naštěstí všichni jeli pomalu . Naproti mě jeli policajti a tak jsem čekala,že by mohli vystoupit a třeba se zeptat, jestli nepotřebuju píchnout . Vozíčkáři si totiž hodně chválí policajty , když jim to nejede a tak, jak jsou ochotný . Mě se to teda dneska nepotvrdilo a jeli dál .

Pak už jsem jen stála a hrabala . Naproti mě na chodníky stál chlap a ženská . Jen se na mě dívali a nic, ani se nezeptali a ještě se na mě blbě smáli , evidentně to bylo vtipný , když se někdo na vozíku nemůže nikam dostat a hrabe pomalu uprostřed silnice . Ale takových blbů se najde dost a dost . Naštěstí se mi všimla jiná paní a zeptala se jestli nechci zatlačit , tak jsem kývla . Ten chlap, co tam stál by se měl stydět , sama ženská mi pomůže a že táhnout električák a ještě se mnou není nic lehkýho . Nabídla mě,že by mě odtáhla až domů ,ale to jsem odmítla, měla jsem to ještě daleko a nechtěla jsem jí zničit . Tak jsem se šťastně dostala na chodník, vroucně poděkovala, protože bylo hodně za co a jela jsem dál . Musela jsem si najít pruh neprošlapanej , tam to jelo trochu líp . Cestou tam přijelo auto, který odhrbuje sníh . Když mě viděli , jak se tam lopotim, tak jeli za mnou . Sice hezký,ale mě to bylo k prdu . Takže vozíčkář prorážel cestu autu , co to uklízelo . Všechno obráceně . Nelžu, že jsem byla šťastná , když jsem vyjela zapadanej nájezd a zavřela za sebou dveře . Mimochodem to auto na chodník k nám ještě nedorazilo a myslim,že ani nedorazí .

Možná si říkáte , proč když ohlašovali sníh jsem nezůstala doma ,ale jak píšu , nenecham se tim odradit , nechci skončit jako ty , co měsíc nevylezou z baráku , mě taky nemá kdo jinej tady nakoupit a přes net se mi objednávat zrovna nechce . Jak jsem psala , tak tady mají lidi problémy sami se sebou nechci bejt vězeň a na psychice se to určitě taky podepisuje .

Nikdo neví, jakej je tohle strašnej pocit . Nemoct ven a hlavně nevědět, kdy to skončí .Na druhou stranu pokud vyloženě jedete , kde je "hlavní třída " a ne nějakýma cestama, kde projde jeden člověk za den , vždycky se najde někdo, kdo vám pomůže , buď si sami řeknete nebo se zeptají oni vás . Jasně, čumilové , co se baví vaší situací se najdou vždycky , což se jim jednou určitě vrátí ,ale převládají ty ochotný lidi , který ví ,že v tomhle jet na vozejku není žádná slast . Velký díky za ně .

A vy, když někoho takhle uvidíte, tak se aspoň zeptejte , jestli nechce pomoc , věřte mi,že to neděláme naschvál a často je to velmi stresující .
Zamčeno