2x tetou a 2 naprosto rozdílný výchovy

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

2x tetou a 2 naprosto rozdílný výchovy

Příspěvek od Hrachajdice »

Mám o 9 a 8 let starší sourozence, bráchu a ségru, takže asi bylo jasný,že se dřív nebo později stanu tetou . Nutno dodat,že od mala jsem nikdy netíhla k miminům a vůbec k dětem obecně , což mám tak dodnes takže stát se tetou jsem nijak zvlášť nevyhlížela. Nicméně se tak stalo poměrně brzy , když mě bylo 14 let , za měsíc 15 .

V roce 2002 se narodila ségře holčička . V souvislosti k mýmu vztahu k dětem a celkem těžkou pubertou jsem z toho na větvi fakt nebyla . Přišlo mi hrozně divný, že jsem teta, protože slovo teta jsem si odjakživa spojovala s někym starším . I já sama měla o dost starší tety . A já sama ještě dítě jsem se měla stát tetou , člověk v takovým věku má přece jen jiný zájmy , i když já měla výhodu , tim , že jsem na vozejku , takže se u mě hlídání ani nečekalo nebo aspoň ne , když budu sama, díkybohu . Nicméně malá byla celkem v pohodě . Tenkrát jsem milovala kapelu Linkin Park , takže jsem jich učila jejich jména . Neuměla tenkrát ještě moc mluvit a třeba "Čeče" byl Chester Bennington , takže to často bylo takový vtipný a i to, že skoro uměla dřív jejich jména než mluvit . Byla a stále je taková ta holčičí holka , narozdíl ode mě takže jsem moc nevěděla s čim si s ní hrát . Panenky mě nikdy netankovaly , takže na mě koukala divně,že to s nima neumim .

Léta utíkala a za 10 let, v roce 2012 se narodil bráchovi kluk, což se mi konečně splnil sen , představovala jsem si , jak konečně si spolu budeme hrát tak, jak tomu rozumim i já a jak bude mít klukovský zájmy . Taky už mi bylo v tý době 25 let a už jsem to brala trochu jinak než kdysi a hlavně jsem tu roli tety už znala . No, byla jsem asi hodně naivní a nějak mi nedošlo, jak se děti za 10 let můžou změnit . Samozřejmě je "otrok modrýho světla " jako dneska všechny děti , vůbec nesportuje , ale v tabletu atd . se vyzná jako nikdo z nás . Kotrmelec udělat ale neumí a na svůj věk pěkně vykynul . Takže máme doma velkýho pecivála a ani doma ho k ničemu nevedou . A vůbec jeho rodiče a výchova : švagrová 2x krát před tím potratila , takže si ho fakt hýčkají a taky to podle toho vypadá . Samozřejmě, když jim něco vyčteme , odpověď je ve stylu "hleďte si svýho ". Například už od 6 let pije malej Birell, což má taky alkohol , když jsme se nad tim podivovali , tak jeho maminka s tatínkem nám div nevynadali . U nás doma si to kupovat samozřejmě nesmí, ale doma to dožene .To samý, když mu aspoň u nás chceme omezit mobil . Problém je,že brácha pracuje u nás doma s tátou , tak má malýho na očích , malej to samozřejmě tatínkovi napráší a je oheň na střeše . Strašně lituju mojí mámu, kluk je u nás vlastně od března a máma se mu všemožně snaží najít program mimo " modrý světlo " ,ale brácha třeba řekne " ujel si hodně na kole a za odměnu si můžeš zahrát na mobilu " .To nedávam , takže on se nepohybuje,že ho ho baví,ale proto,že ví, že za to dostane odměnu a jak jsem psala , tak do výchovy si mluvit nenechají . Vymodleny dítě , který může všechno. Pamatuju doby, kdy byl mladší a za to,že u nás spal mu rodiče pokaždý koupili hračku a tim nemyslim jo-jo, klidně i Lego s tim,že nám to nesměl říct za co to má ,ale my nejsme blbý . Nebo jezdí na takový tý koloběžce , je nemotornej na všechny sporty , takže často padá na pusu . Když jsme u toho my , řekneme jen aby nebrečel,že se nic nestalo, když někdo z jeho rodičů , strašně ho litujou a div mu za to nekupujou hned další Lego .

Dokáže bejt strašně drzej co se týče rodičů i prarodičů . Bejt to na mě , tak už někdy jednu chytil , ale u nich samozřejmě nikdo nezvedá hlas ani neplácá . Malej je prostě zvláštní , je malej ,ale chová se jako nějakej puberťák , ta mluva a všechno , je to hrozně nepřirozený . Taky není vůbec vychovanej co se týče úcty k jiným . Nad nima bydlí Romové a malej opakuje to, co slyší od rodičů . Můžu říct, že má názory jako skinhead a to je mu 8, tohle může bejt v budoucnu hroznej průšvih . A jak se vyjadřuje o bezdomovcích , to bych mu nejradši vymyla pusu mejdlem a pěkně štiplavým . Nedávno mě vytočil , že měl blbou poznámku na lidi s postižením a na to jsem hodně citlivá , to už mě fakt svrběla ruka. Nebyl to jen vztek ,ale i jsem se styděla . Tak sakra i já mam postižení a znam ho od mimina a prakticky s náma bydlí . Takový názory slyší taky doma ? Je mi z toho zle . Nevedou ho ani k charitě , nic takovýho . "Jiný jsou divný ",takže fakt "super " To se potkali dva . Aby toho nebylo málo, tak celá naše rodina myslí empaticky a toleruje "jiný " , takže z domova přijde naočkovanej a u nás slyší pravej opak . Navíc malej se s náma často baví jako s rodičema na tyhle témata a nepřijde mu , že je to takhle špatně a ještě mu přijde divný,že mi tohle nesdílíme . Druhá jeho babička je hodně věřící a myslim, že už z principu taky nebude mít názory jako jeho rodiče , jenže dítě věří rodičům , takže na nás nedá . No, dělají do budoucna obrovskou chybu .

Výchova malý byla úplně jiná . Jasně , ty děti dělí 10 let a malá se narodila před 18 lety , ale jsou naprosto odlišný. Je možný , že kdyby tenkrát bylo "modrý světlo", že by nebyla jiná , ale hlavně má jiný rodiče . Malá je taky jedináček ,ale není rozmazlená . Naopak byla vychovávaná hodně skromně a moc peněz nikdy neměli . Nedovolila by si držkovat na rodiče nebo prarodiče a pokud přece jenom ano, jednu by hned slízla , ségra je totiž ráznější a u nich doma je aspoň někdo , kdo dokáže vytyčit jasný hranice . Kolikrát i ségra kroutí hlavou nad drzostí malýho . Nemusim ani psát malou od mala vedla k tomu , aby pomáhala , že dát potřebným peníze je normální a že "jiný " jsou taky normální . A ved jí k tomu i její táta . Její výchova mi vždycky byla příjemnější . Bohužel jsem na to přišla až když jsem měla možnost obě ty výchovy porovnat . A malá už byla zase pak příliš velká , abych si to u ní užívala . Jeji rodiče jí dopřáli to si nabít pusu , jak fyzicky ,tak psychicky a myslim,že jí to vůbec neuškodilo, naopak . Třeba svoje dítě bych určitě vychovávala podle vzoru ségry .Myslim si,že je špatný , když svoje děti vychováváte , tak,že vám skáčou po hlavě a děláte z nich svoje parťáky . U malýho je to tak,že se zeptají nejdřív jeho jestli můžou jít tam a tam a podobně . Neskutečný .Možná jsem hrozně staromódní , ale tohle bych nikdy nechtěla dopustit .Malej je u nás na hlídání velmi často a asi jsme jediný, kdo dítě, když je u prarodičů nerozmazluje . Jsem za to ráda , že moji rodiče mají stejnej názor .Můžou si ho vychovávat, jak chtějí , jen si říkam , jestli to není škoda a to je teprve čeká puberta . Chlapeček už má v sobě tolik nenávisti k jiným , myslí si,že je středobod světa , protože ho rodiče tak berou . Budou to mít ještě hodně těžký.

Je děsivý , co dokáže 10 let , děti už jsou totálně jiný. Na době asi taky záleží ,ale stejně si myslim,že je to vždycky hlavně o rodičích . Jsem si naprosto jistá , že kdyby se malá narodila dneska , že ségra jí vychová naprosto stejně i dneska . Prostě stačí nebejt ten úzkostlivej rodič , kdy si děcko nesmí odřít koleno ,aby chudák nemělo trauma , případně zažalovat tu cestu po který to dítě šlo a zakoplo , že nebyla dost rovná . Zdá se vám to přitažený za vlasy ? myslim si,že ne a takových rodičů je dneska čim dál tim víc .
Odpovědět