Vozíčkář v koupelně

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Vozíčkář v koupelně

Příspěvek od Hrachajdice »

Vozíčkáři a koupelna - ano, i my se potřebujeme denně umejt a možná i častěji než zdravá populace, protože - a proč to nepřiznat - sezení celej den nechává na těle stopy a často ne zrovna příjemný. Pro každého je koupelna důležitá, ale pro vozíčkáře je to to hlavní.

Vybíráme si podle ní bydlení na dovolených, i když tam je realita často jiná a hlavně nám musí sednout když se nastěhujeme do bytu. Za svůj život jsem poznala hodně koupelen - v lázních ten starej typ jedna vana či sprcha pro všechny. Ta na prvním intru, kde byla jedna sprcha na celý patro a místo jste si tam museli vybojovat. I ta na druhým intru, kde byla přímo na pokoji a absolutní soukromí.

Pak ta moje doma. Je to zvláštní, ale když jsem byla malá, tak jsme měli jen vanu a navzdory mýmu problému s pohybem jsem se tam dostala, sice s pomocí, ale jo. Až když mi bylo 14,tak jsme se přestěhovali z patra do přízemní a tam poprvé jsem měla sprchovej kout. I s madlama a sedačkou. Na inzerát jsme sice koupili vanu s masážníma triskama, ale nakonec to dopadlo, tak, že jí nikdo nepoužívá a já se do ní a z ní sama nedostanu a zvedák nemáme, takže je spíš na okrasu a aby jsme měli oboje.

Ve zkratce se dá říct, že správná koupelna pro vozíčkáře má mít sprchu, dostatek madel, madla u wc a nějjakej ten prostor. Častá chyba je. že je třeba umyvadlo blízko wc nebo sprchy a ve výsledku se nedá zajet s vozíkem nikam. Správně by mělo bejt i umyvadlo pro vozíčkáře, ale to jsem nikdy nevyžadovala. Na můj vkus je vždycky moc velký a zabírá místo. A taky správně umístěný zrcadlo.

Kde bydlím je koupelna celkem ok, jen bych možná brala malinko, malinko větší, protože třeba s elektrickým vozejkem se tam neotočím, ale nevadí. Překvapilo mě. že jsem hned měla madlo ve sprše a u wc. Jediný, co je moje je sedačka do sprchy, takže koupelna byla zařízená ještě slušně. A teda pračka je samozřejmě taky moje. Kout sice nemá závěs, ale to je právě dobře, pak docela překáží a je lepší pro mě, když si najedu přímo. A taky už jsem se naučila nemít vodu všude kolem. Zrcadlo dole sice nemám, ale od minulého nájemníka je tam taková skleněná políčka, takže na sebe vidím i ze sedu.

A tady fotka mojí koupelny. jak píšu, snesla bych větší, ale nemám v ní jedinej problém, takže spokojenost.
Screenshot_20211003_192612.jpg
Screenshot_20211003_192612.jpg (227.17 KiB) Zobrazeno 176 x

Odpovědět