Kam zmizela empatie ? aneb Jedno vozíčkářský ráno

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Kam zmizela empatie ? aneb Jedno vozíčkářský ráno

Příspěvek od Hrachajdice »

Bylo nebylo jedno takový pondělí 24. května . Rozhodla jsem se,že po tom fiasku s Prahou přece jen pojedu do města . Pondělí ráno , takže bylo jasný ,že všude spousta aut atd , nicméně jsem byla ochotná to podstoupit .

Od včera , jak byl vozejk v autě se mi zdá,že mam nějak blbě nastavený záda , vzadu je taková "stuha " na ruční úpravu , tak jsem se s tim mordovala a pořád mi to nešlo zaseknout na tu správnou polohu , až se konečně zadařilo . Nebo jsem si to myslela . Nakonec jsem tam skoro ležela a jak jsem malá , tak se mi sedělo fakt blbě , nicméně z vozíku dozadu nedosáhnu , tak jsem se rozhodla,že nejsem žádný ořezávátko a zvládnu to .

Cesta tam v pohodě ,v Albertu to začalo u pokladny . Přede mnou nikdo nebyl a tak jsem měla problém to vyskládat na pás , pokladní nečekala , takže než to vyskládala , tak už se to hromadilo na druhým konci , což nesnášim . Některý počkají nebo pás zastaví , některý . Tahle jela jen jí ruce kmitaly , já na ní koukala jestli to myslí vážně a požádala jsem jí, jestli by nemohla pomaleji . Neřekla nic a jela stejně dál a už hlásila cenu . Za mnou už stál někdo další , tak přiskočila pokladní od vedle když viděla ,že nestíham a pomáhala mi to dávat do tašky . Ta za pokladnou pořád čuměla na ten displej a nehnula ani brvou , jako kdyby to dělala schvalně , už i ta druhá jí probodávala vražednýma pohledama . Fakt, byla úplně mimo . Nicméně jsme to ve dvou zvládli , já zpocená jak myš. Myslim ,že kdyby si každej vyzkoušel , jaký je to mít postižený ruce a v křeči , hned by tohle rychlý házení přehodnotil .

Vyrazila jsem ještě do centra, konkrétně do okruhu parků , miluju když to teď na jaře kvete a ještě se tam neváleli ani bezdomovci na lavičkách , což je co říct , tak jsem tam chvíli poseděla a relaxovala . Pak už jsem se vydala zpátky na zastávku. Přijedu tam a přímo v tom místě tam dělali něco s kanálama , smrad, tekla z toho voda . Ráno to tam ještě nebylo když jsem přijížděla . Ranní špička , nikdo o tom nevěděl, takže centrum se zaseklo , jo , jedna taková malá kravina . Stáli jsme na zastávce a nikdo nevěděl, jak to bude a jestli ten autobus vůbec přijede . Na týhle zastávce staví asi nejvíc linek ze všech a na to abych jela na další o 2 kilometry dál už jsem neměla baterii. Jeden autobus tam vjel a nakonec vyjel, nějak . Moje linka měla zpozdění 10 minut .

Můj bus přijel , myslela jsem si,že tam taky najede jako ten předešlej ,ale ukazoval mi,že ne , no jo, ale tam všude 20 centimetrovej obrubník , což se nedá sjet. Tak mi řek,že na mě počká a že to mam objet přes přechod asi o 100 metrů dál . Pan řidič to myslel dobře a já byla ráda,že čekal ,ale bylo ucpáno , takže ani na silnici žádný místo a úplně v pohodě mě mohli přejet . Adrenalin , projela jsem okolo těch, co to tam dělali , tak posměšně se na mě smáli ,že jsem měla chuť jim jednu natáhnout . A opět , jich se to netýkalo , neví , jakej je to pro mě problém , jako kdyby nemohli na tu chvíli aspoň uhnout s tim jejich autem . Přijedu k busu . Najedu a kloužu dolů , jo , zřejmě jak tam byla voda , kola mimo plošinu , protože jak to nebylo zvedlý o chodník , plošina má vysokej sklon a vozík to nevyjede . Tak mě řidič společně s jednim cestuícím zatlačili dovnitř . Prostě bez chodníku se do autobusu nedostanu . Já už byla na mrtvici . U řidiče jsem se snažila odhadnout , jestli je na mě naštvanej nebo ne , nezjistila jsem to.

Říkala jsem si pak ,jestli jsem neměla čekat na další spoj , kterej jel za 15 minut, možná ,ale na druhou stranu ty kanálníci nějak nevypadali ,že by chvátali nebo,že by je trápilo , že jsou v zastávce a kvůli nim kolabuje doprava A podle webkamer , co jsem se dívala tam jsou doteď , takže tam budou asi celej den to dělat .Prostě všechno nějak "mě se to neděje , tak co bych se staral " pokladní má ruce zdravý a i přes mou prosbu přece nezpomalí , kanálníci z toho mají pomalu srandu ,že to musim kvůli nim objíždět , protože se nedostanu do autobusu a ještě spadnu z plošiny . Jich se to netýká a " ona to objede ",ale zkuste si to , zkuste ..Tisíce maličkostí , který vy neznáte a neřešíte , tisíce maličkostí , který se ale nakupí a za jedno jediný ráno je toho až moc . A zase si uvědomíte ,teda mimo toho řidiče ,že počkal, empatie žádná.

Krása, co ?
pa.jpg
pa.jpg (240.13 KiB) Zobrazeno 387 x

Odpovědět