Je slečna autistka opravdu taková aneb Bacha na to aneb Jak se to vyhrotilo

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 297
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Je slečna autistka opravdu taková aneb Bacha na to aneb Jak se to vyhrotilo

Příspěvek od Hrachajdice »

Vždycky mě tak trochu lákali lidi s jiným typem handicapu než mám já . Se smyslovým, mentálním a tak dále . Vždycky jsem se samozřejmě zdržovala nejvíc s vozíčkáři, což je logický . Ale ráda se seznamuju v podstatě se všemi druhy, baví mě je chápat jejich svět a vědět co máme společnýho nebo naopak rozdílnýho .

Slečna s autismem mě asi pěkně vyškolila . Před pár měsíci jsme se potkali na Instagramu, fandí stejnýmu klubu a hlavně jednomu černošskýmu fotbalistovi z Francie . Chce jeho dres hrozně moc a co psala, tak už roky . Neustále o tom všude píše ve svých příspěvcích . Mě už to leze na nervy , chci jí umlčet a taky jí přeju dosažení cíle . Ona tvrdí ,že zná lidi z klubu a že jí ho slíbili , nic se však neděje , což je divný i mě . Jednou tvrdila ,že byla na autogramiádě , fotku mi ale nechtěla ukázat , bylo mi to divný ,ale ok, lidi s autismem se neradi ukazujou , koneckonců ani na profilu žádnou svou nemá . Fajn , součást diagnozy .

Ona je divná ,asi jako každej autista , tyhle lidi myslí jinak , někdy je neuvěřitelně v názorech vyspělá někdy jako 6 letý děcko , nikdy nevim,jaká bude zejtra . Její myšlenkový pochody jsou často mimo mě , chci jí chápat , ale neumim to . Taky mi přijde,že není moc obratná v takových těch věcech "díky " a "prosím " jo, napíše to ,ale ne hned a spíš mi to přijde , že je to jen proto,že jí někdo naučil, že se to má říkat a ne,že si to fakt myslí . Je posedlá tim svým fotbalistou a umí se bavit jen o tom . Přijde mi , že ona nezná slovo ne , ani od někoho jinýho .

Vůbec je taková až divně optimistická , nepřipouští si,že je něco špatně nebo,že je na ní někdo naštvanej , je totálně splachovací. Už kdysi jsem z ní měla divnej pocit , což po akci "Pan Divnej a dres " ještě zesílilo . Jasně , byl to můj nápad jí pomoc a chtěla jsem to já sama , ale zbyla z toho divná pachuť , vlastně jsem jen chtěla , aby už sklapla , ale i tak mi něco říká,že i s dresem nesklapne . Jak cejtila úspěch ,začala bejt nesnesitelná .

Ve zkratce teda napsala panu Divnýmu , ten se na ní samozřejmě vyfláknul a já mu napsala přímluvu . Pan Divnej začal,že mu nic nepsala , já jí poprosila , aby mi dala důkaz,že to fakt psala , poslala mi to .Tlumočila jsem to Divnýmu , načež když jsem psala,že je to jedno a že si počkam až se klub prodá na nový vedení . Nečekala jsem to,že se na tohle chytne , ale evidentně jo . Asi se tam fakt něco děje a doufam,že to neudělal jen kvůli mě . Napsal,že mu ho má poslat znovu , udělala to a oba mi pak potvrdili,že jsou v kontaktu a napsal jí,že se podívá, co se s tim dá dělat . Výhra to není, ale krok vpřed ano .

Jenže pak to na mě začalo padat , neměla jsem žádnou radost , což jsem teda nečekala . Připadala jsem si divně. Ne kvůli panu Divnýmu , ten ať si v tom vypere rypák , i třeba za to , že evidentně lhal ,že mu nic nepřišlo . Nevim, najednou jsem to viděla jinak - co když to s ní není takový . Asi jako každej, kdo nezná chování určitý diagnozy , má ty lidi za hodný, bezelstný a že tohle by přece nemohli udělat . Jenže , co když to tak není . Jasně, každej autista je jinej, někdo mimo , že jen mlátí hlavou do zdi a někdo je zase schopnější . Já měla vždy za to, že lidi s autismem nikdy nelžou , protože to ani neumí . Už si jistá nejsem . Osobně jí neznám ,ale něco tam nesedí . Pamatuju,že ze začátku se dlouho chovala úplně jinak než později . Jakoby se snažila se ukázat přede mnou v tom nejlepším světle a pak hrozně spadla dolů.

Je to samý moje jméno tam a sem , samozřejmě zdrobněle , píše mi téměř denně , autisti potřebujou řád , tak možná i tohle k tomu patří . Když neodepíšu , nevnucuje se , tak nevim nebo se drží . Někdy mi přijde,že si ze mě dělá až srandu a nikdy netušim co myslí vážně a co ne . Je možný,že autista dokáže taky s druhýma manipulovat ? Už si myslím,že ano . Příklad je i to,že jsem jí jasně napsala ,že už jí pomáhat nebudu a už o tom nechci ani slyšet s tim,že si dáme od komunikace pauzu a co myslíte ? Dneska už zase píše , vyhodíte jí dveřma a přijde oknem , ale já už jí odpovídat nebudu.

Psala jsem o tom pak svojí učitelce , píšeme si takhle roky a je moje vrba . Ona sama učila i autisty a taky říkala, že radši ruce pryč , že se to může stupňovat a bejt malér , už si to myslim taky . Nátlak tam prostě je a že promítá svoje sny skrze mě . Místo, aby se uklidnila,že se to s tím dresem asi nějak řeší je ještě horší . Taky mě napadlo proč vlastně jí ten dres ty známý v klubu , pokud nějaký teda vůbec tam má ,ještě nedali a co když otravuje tam s tim všechny a mě se" zapomněla" zmínit ? Co když je nesnesitelná a když to nešlo tam , našla si další oběť ? Možná mají svoje velký důvody jí ignorovat .

Nerada bych jí křivdila ,ale ono to asi tak úplně jednoznačný nebude . Asi je chyba jí vidět jako chudinku s autismem , co má problém se vyjadřovat před lidma a vidět jí jako bez špatných úmyslů . Jestli to tak je a byť má autismus a snaží se s lidma manipulovat, měla bych se zlobit hlavně na sebe,že jsem tak měkkosrdcatá a že jsem jí pomohla . Využila mě . Jako možná spoustu dalších lidí , co taky viděli někoho s handicapem, holku,která fandí svýmu klubu . Ale co - poučila jsem se .

Nakonec se to vyhrotilo. Ptala jsem se jedný slečny. Znám ji a ta autistka prej taky, bylo mi potvrzeno, že slečna jí nezná. Prostě jen lže a když mi napsala, že je nemocná a já jsem ta zlá, chtělo se mi blejt. Normální kráva, co jen manipuluje. Sama si mě nakonec blokla. O starost méně. Hned jsem napsala panu Divnýmu, ať jí nic nedává, že jsem se v ní spletla a dál jí ignoruje. Fakt bych jí nejradši jednu vrazila. A napsat mi dřív, že ona je přece nemocná, tak vůbec jí nepomáhám. Neuvěřitelný.

Odpovědět