Častej jev - diplomy,ale zadek si to samo neutře

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Častej jev - diplomy,ale zadek si to samo neutře

Příspěvek od Hrachajdice »

Jak už jsem se zmiňovala píšu si na Instagramu s 20 letou slečnou, stejná diagnoza , stejná škola a vlastně stejnej intr i když ne tak úplně . Přidala poměrně skličující příspěvek, že je teda v Praze a že to jde , i když je to někdy hodně těžký . To mě zaujalo , moc jí sice neznam ,ale přišla mi vždycky taková nad věcí , společenská a ne úplně typ, kterej by přiznával nějakej nezdar . Tak jsem se ptala jaký to tam je a tak . Myslela jsem si,že třeba nějakej problém se školou, stýskáním nebo tak, všechno mi vyvrátila , až teda posléze z ní začalo vylejzat,že něco na intru , myslela jsem si, že něco třeba s lidma tam . Nakonec to začala rozkrývat a že není tak samostatná, jak by si ona sama přála .

Kvůli samostatnosti tam šla a tak je jasný,že nebude umět všechno hned . Nikdy jsem se teda neptala , co všechno zvládne , ale protože šla na ten intr jako šla , říkala jsem si ,že to nebude tak hrozný . Jsou tam dva intry , jeden jakoby pro lidi s větší podporou a druhej s menší , nebo mě to tak vždycky přišlo , nikdy jsem se s nikým nekamarádila z druhýho intru . Je pravda, že kdo bude na jakým intru záleží , na jakej obor chodí - jak je jsou ubytovaný obory maturitní a nikdy se asi nestalo , že by někdo kvůli tomu,že není tak samostanej bydlel na tom našem . Ono taky by to nejspíš znamenalo, že by tam museli bejt lidi z jeho třídy s nim , protože bejt jedinej ze třídy na jiným intru asi taky nejde . Prostě jsem si myslela,že na tom bude líp a potřebuje to jen doladit .

Ptala jsem se jí, jestli jí vychovatelky pomáhají , přece jen tamnější režim jsem tam neznala, když jsem byla jinde , ona,že jo ,ale,že je tam frmol a trvá to než přijde . Nevim, myslim,že to taky čekala jiný a teď se tim trápí . Možná tam čekala studenty, který se taky neumí o sebe postarat, ale zrovna tam bude asi realita trochu jiná . Vim od ní ,že na jiný škole měla asistentku , takže je jasný ,že osamostatnit se neměla ani kde . No , je to velkej šok . Nová, škola, poprvé od domova , intr .. i to,že jí pomáhají lidi , na který není zvyklá .. tohle pochopí jen ti, koho se to týká . Holt to není jako doma a v Praze se na soběstačnosti fakt maká .Což je dobře . Samozřejmě,že na to jdou postupně a nemyslim si,že by jí nechali někde neumytou nebo tak, to ne , ale ale.. Obzvlášť , když tohle je intr , kde jsou už samostatný .

Chápu ,že se cejtí divně a méněcenně . Upřímně , i "děti " dokážou bejt krutý a dají najevo ,že je divný , že to ještě neumí. I ty se stejnou diagnozou . Na druhou stranu, tohle jí může vybičovat , když kolem sebe vidí lidi samostatný. Má to ztížený ještě tim,že tam mají společný sociální zařízení , takže žádnej klid na nácvik a vlastně na nic . A taky jí možná vadí " otravovat " vychovatele. No, nezavidím jí to . Ona je takovej častej model - má několik škol , učí se asi dobře , ale zadek si sama neutře , protože měla všude někoho, kdo to udělal za ní . Tohle je velmi častý , někdy mi přijde , že to dohromady ani nejde , buď máš vysokolskej diplom,ale neumíš se ani sám oblíct , nebo ho nemáš , ale si úplně samostanej , málokdy to lidi umí oboje . A tahle slečna mi nepřijde , že by na tom byla tak špatně , že by to nešlo .

Je to škoda . Ve 20 si myslim,že má nejvyšší čas a myslim,že spíš už je trochu pozdě , na druhou stranu lepší teď než nikdy . Já už tohle umím od 13 a v jejím věku už jsem pomalu měla sama byt . Ale chápu ,že se soustředila na něco jinýho a každej to máme jinak. Je hodně pozadu . Obor má na 4 roky , tak to snad zvládne , ale musí to bejt hrozný vypětí , když má srovnání, jak jsou na tom lidi se stejnou diagnozou . Že toho zvládnou třeba daleko víc . Jo, tohle je větší škola než všechny školy dohromady a leckdy důležitější , když se tohle zvládne , přichází neuvěřitelná svoboda .

Odpovědět