Den 2. 11.9. 2021 Parníkem po Prýglu , Špilberk a do centra

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Den 2. 11.9. 2021 Parníkem po Prýglu , Špilberk a do centra

Příspěvek od Hrachajdice »

Den jsme začali snídaní ve Starbuck , obvykle se stravujeme běžně, ale máma nechtěla dělat snídani, tak jsme vyrazili do univerzitního kampusu . Dnes byla v plánu brněnská přehrada neboli Prýgl , respektive plutí parníkem. Na doporučení známých jsme vyrazili brzy,že jsou tam pak fronty . Ani jsme to nevěděli a za 5 minut to jelo , tak jsme si říkali,že nebudeme zbytečně čekat , koupili jízdenky na poslední chvíli a hned jsme jeli .Výstupní stanice hrad Veveří , kde se tak nějak tušilo,že se stejně vozejkem nedostanu .

Plavba trvala asi hodinu , musela jsem bejt samozřejmě dole , docela mě mrzelo ,že všechny okna byly vysoko , tak jsem viděla prd , pak tam teda byly otevřený dveře , tak jsem se dívala ven skrz ně , celkem foukalo , tak snad to neodnesu . Při výstupu jsme už věděli ,že za 5 minut jede další nazpátek , tak naši se tam rychle zaběhli podívat , jestli se tam náhodou nedostanu , nedostala a protože další parník jel až za hodinu , utíkali jsme zase hned zpátky , tak jako sedět tam hodinu na místě nemělo smysl , měli jsme to zase tak tak . Takže vlastně jsme vystoupili a hned zase nastoupili zpátky . Ale byl to fajn zážitek a dokonce jako vozíčkář jsem to měla zadarmo , zřejmě vědomi toho , že z toho člověk na vozíku moc nemá , jak nemůže na horní palubu a okna taky vysoko. A vlastně i ten výstup a nástup- s električákem by to nešlo. Ale líbilo se mi, dlouho jsem parníkem nejela .Bylo nakonec dobře, že jsme jeli brzy,protože už zpátky to byla jedna natřískaná loď za druhou .

Další zastávka hrad Špilberk, zrovna tam byly nějaká akce pro děti o pověstech a jarmark . Bohužel i každou hodinu výbuch z děla od pánů v kostýmech . Nesnášim jakoukoliv ránu , takže jsem si to tam ani neužila a byla v nervech . "Lepší " den jsme si vybrat nemohli . Mají krásnej park okolo, ale ulevilo se mi, když jsme odtamtud pokračovali pěšky do centra .

Zelnej trh , to náměstí s tim jak vypadá jako náboj a je to nějakej metronom a pak zase zpátky . Cestou jsme se stavěli na radnici , kde mají toho slavnýho draka . Musim říct, že Brno mi připadá hodně jako Praha , to centrum a vůbec všechno . Třeba Plzeň má úplně jinej ráz a taky je to velký město - 4 největší .

Večer opět večeře v Kampusu , měla jsem výborný těstoviny a ještě pohár . Zítra už odjezd , uteklo to ,ale viděli jsme, co jsme chtěli a to je hlavní .
lod.jpg
lod.jpg (110.65 KiB) Zobrazeno 143 x
lodě.jpg
lodě.jpg (96.32 KiB) Zobrazeno 143 x
in.jpg
in.jpg (105.72 KiB) Zobrazeno 143 x

Odpovědět