Vážený pane ministře zdravotnictví

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Vážený pane ministře zdravotnictví

Příspěvek od Hrachajdice »

Uvědomuju si,že situace je vážná . Jsem z těch, kdo nosí roušku bez keců všude,kde má bejt - MHD, obchody , dokonce už pár měsíců tam nosim jednorázový rukavice , což jsem snad jediná . Nemám jinou možnost než jezdit MHD , takže mi nic jinýho ani nezbejvá . Pravidelně se desinfikuju a mam dokonce staženou i eRoušku , i když se mi do toho vůbec nechtělo . Tak k čemu je informace ,že jste se potkal s nakaženou osobou před víc jak tejdnem , že. Nejsem ani ten typ, co by hned ráno čet čísla a kolik lidí zemřelo, vlastně to nečtu vůbec ,nicméně eRoušku mám . Jsem ochotna dodržovat prakticky všechno až na jednu věc- nošení roušek venku .

Pamatuju si, že na jaře se přímo doporučovalo , aby lidi chodili na procházku , tak je jasný, že čerstvej vzduch je vždycky zdravější než dejchat nějaký hnusy ze zapařený roušky . Nedivim důvod, když jedu sama to nosit na ksichtě i venku ve městě. Pokud jde nějaká větší skupina, tak si jí na chvíli nasadim ,ale pak si jí sundam. Taktéž si jí nebudu nandavat jen proto , že kolem mě někdo projde . Už takhle pokud to jde, nejezdim třeba zpáteční cestou MHD , abych vůbec měla šanci se někdy nadejchat čerstvýho vzduchu.

A vůbec , pane ministře, víte, jaký to je složitý jezdit s električákem s rouškou na hubě ? Já s tim třeba problém mám , nevidim pod sebe a blbě se mi vyjíždí třeba z MHD a do spoustu věcí už jsem narazila , což se mi bez roušky vůbec nestávalo . A vůbec , vyjádřil se někdo třeba k nám vozíčkářům , jestli jsme taky riziková skupina či nikoliv ? Pořád se mluví jen o seniorech a chronicky nemocných ,ale kam patříme my, jestli vůbec někam ?

Miluju podzim, takže pro mě je to teď nejhezčí období , který mi voní a vy mi nasávat vůně nezakážete . Dneska jsem byla v obchoďáku , koupit si na oběd řízek s bramborem . Jo, bylo tam narváno,ale já přesto neodešla , představte si to . Prostě proto.že si chci udělat hezkej den a jíst něco , co mi chutná a mám ráda . Kdy jste řekl někdy lidem, aby si udělali hezkej den , šli na procházku , samozřejmě bez hadru , udělali si dobrý jídlo , koukli se třeba na oblíbenej film, četli si atd. Nikdy a ani to od vás nikdy neuslyšíme . My akorát od rána do večera slyšíme ty vaše data a bizarní nápady, jak ten počet snížit . Nikdy neřeknete "lidi , dejte si aspoň jeden den od čísel voraz ". Ale ono to vlastně ani nejde , když čísla jsou všude a pomalu už i plavou v našich záchodech . Vy radši budete dělat proslovy , kde za váma stojí vaše "podrž tašky " jak někde v Americe, což bylo trapný i vtipný zároveň a kde pohřebním hlasem oznamujete ,že všichni vychcípáme , jestli vás nebudeme poslouchat . Fakt , "miluju " vás .

No, já si půjdu ven do parku nadejchat podzimu - bez roušky , jezdit si v listí a poslouchat, jak křupe . Něco, co vy určitě nedokážete a pak si dam ten řízek a budu se dívat na nějakej film , ne na zprávy, ale na film , pak si budu číst nějakou knížku a večer půjdu spát . Pro vás asi nuda a proflákanej den .Pro vás je nejlepší den ten , kdy strašíte lidi a lžete už i o tom ,že se nic dít nebude a do pár hodin je zase všechno jinak . Každej se vyžíváme v něčem jiným . Jo, lidi jsou nemocný kovidem , vy možná kovidem ne ,ale nemocnej jste podle mě taky a řádně . Přeberte si to jak chcete .

Odpovědět