Máme ho ? aneb kontroverzní eRouška

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Máme ho ? aneb kontroverzní eRouška

Příspěvek od Hrachajdice »

Včera jsem si stáhla aplikaci eRouška . Nikdy jsem to nechtěla až mě k tomu smskou donutila hlavní hygienička Rážová . Dneska ráno se mámě objevilo na eRoušce upozornění,že se setkala s nakaženým člověkem . Už 7.10., takže zřejmě to tam ten člověk odeslal až teď . Máma okamžitě věděla, kde se s nim setkala . Jela ten den do Plzně a protože jsme z venkova, nejsou u nás velký krámy a neteř měla svátek , využila toho a koupila jí tam dárek . Už tenkrát mi říkala, že tam lidi u pokladny žádný rozestupy nedodržovali a doslova jí mezi sebe zmáčkli dva důchodci , takže to byl s velkou pravděpodobností jeden z nich . Setkání může něco znanemat, ale taky nemusí , zatím je jí dobře a už to bude 14 dní , tak uvidíme . Já jsem samozřejmě u našich a i kdyby ne, tak stejně už jsem s mámou byla předtím .Ale je fakt, že i já zažila několikrát u pokladny to samý, snažim se dodržovat rozestupy , ale často se ty lidi diví, proč k nim nejedu blíž , i se mi stalo, že mě doslova nutili, abych už si vyložila na pás .

Proto jsem tuhle aplikaci nechtěla a považuju jí za zbytečnou . Zaprvé, k čemu to je vědět , že jste se s někym potkali , když to má vic jak tejden zpoždění ? a za ten tejden to třeba roznášíte dál a ani o tom nevíte . Zadruhé , se toho každej lekne a obzvlášť, když tam píšou nepanikařte . Pak se člověk zaměří na to, jestli už nemá příznaky a může si je i fakt psychikou "pořídit ". Máma je celej den na netu a hledá si o tom , pravda, je v tomhle trochu morbidní a její hlavní zábava je každej den koukat na čísla . Na druhou stranu je jí přes 60 let a měla rakovinu , takže je taky oslabená a já mam zase neurologický postižení a taky říkali , že to způsobuje neurologický změny , tak nevim, co by nákaza udělala se mnou . Do toho táta ten je zase silnej astmatik a ten se bojí takových věcí přímo chorobně , takže se pere s tim , jestli má bejt se svou manželkou vůbec v jedný místnosti . My si z toho dokážeme udělat ještě srandu , ale táta ne .

Vtipný je , že mi máma říkala, ať se po městě moc radši teď necouram a ona tam jede a hned se něco objeví . Přitom máma to od jara bere vážně a někdy až moc . Ale je pravda , že i když se snažíte sebevíc se chránit , je vám to prd platný . Navíc v tý druhý vlně mi přijde, že když se chcete chránit jako v tý první , tak lidi na vás koukají jako na cvoka nebo spíš koukali . Já třeba i teď nosim do MHD i do krámu rukavice , což nikdo nedělá . Nejvíc to ale bylo vidět na zastávce - už několik týdnů mám nasazenou roušku i na zastávce MHD , dávno předtím než to Prymula nařídil . Pravda , měla jsem to tak hlavně proto, že mě pak trvá dlouho než si jí nasadim , takže abych se nemusela zdržovat a bus třeba nakonec neodjel beze mě , ale lidi na mě tenkrát koukali dost divně jako proč si jí nandavam už teď . To samý v létě , kdy jsem šla k zubaři , byla jsem trochu nastydlá , tak jsem si jí radši vzala do MHD, i když tenkrát tam nemusela bejt . Zkráceně - takový užaslý pohledy jsem dlouho neviděla . Pohledy alá " ta je blbá , proč to má na sobě, když to mít nemusí ". Člověk si pak připadá skoro jako nějakej vyvrhel , když postupuje jinak než většina . Nejsem proti rouškám a vždycky jsem je poctivě nosila , i když taky věřim tomu , že v tý roušce e je spousta bacilů . Na druhou stranu aspoň nějakou tu ochranu na sobě máte , i když je to spíš placebo .

Každopádně v neděli k sobě pojedu , bylo mi řečeno, že tady nemusim zůstávat . Na druhou stranu, jestli to mam, tak už to stejně mam , nic se s tim už stejně nenadělá a vždycky jsem to brala tak, že nakazit se stejně musíme každej , já jsem s tim smířená a počitam s tim . Koneckonců už i Valentino Rossi se nakazil a nevyhejbá se to fakt nikomu .

Takže čekam, jestli se máma fakt nakazila a jestli jo , tak to mam i já . Nic míň , nic víc . Jen je ironie, že zrovna první ona , i když já si tu aplikaci stáhla před pár hodinama, takže možná jinak by mě to setkání s někym taky třeba hlásilo už dřív . Ona, která ani normálně nikam moc nechodí a jednou se rozhodla,že půjde , aby koupila dárek vlastní vnučce . To by byla blbá náhoda . A bylo by na tom vidět , za ač se člověk chrání sebevíc, je mu to prd platný . Nemít nikdo eRoušku , tak žijeme ve sladký nevědomosti a v týhle situaci je fakt lepší nic nevědět . Radši . Jak jsem psala není to k ničemu , akorát to nahlodá psychiku .

Odpovědět