Co nás čeká aneb chudák hlava

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Co nás čeká aneb chudák hlava

Příspěvek od Hrachajdice »

Tak jsem přežila víkend , píšu přežila , protože to bylo doslova . Táta je poměrně dost nastydlej a jaksi nějak nebejvá v jedný místnosti a bacily rozsejvá všude . Jít si lehnout do ložnice to pro něj neexistuje a není se co divit,že máma už včera hlásila,že jí začíná bolet v krku . V dnešní době bejt nastydlej se nevyplácí, protože se vlastně ani nepozná jestli je to nastydnutí nebo tamto,že . Navíc naše praktická lékařka , která už má bejt v důchodu a která celou svou praxi léčí tak "nic vám není, uzdravte se sám /a " a o to aby vás poslala třeba někam ke specialistovi si musíte vyloženě říkat vy jako pacient , tuhle Kovidovou situaci prostě nedává . I když ona nedává ani tu normální situaci . Takže jako co se týče všech jejich pacientů . Je úplně zbytečný jí vůbec říct ,že vám něco je , natož ,aby to rozlišila . Stejně vám "naordinuje " - akorát to,že řekne "ono to nějak dopadne " . Jo, mít takovou paní doktorku na klidu fakt nepřidá .

Proto mi přijde absurdní to přání plukovníka Prymuly , aby se nechal testovat každej , už psali, že praktikové by to nezvládli a co teprve ta moje . Je to nereálný , už jen proto,že každej na to testování jít chtít nebude a jestli to bude za prachy tak tuplem ne . Samozřejmě už se objevil článek jak někomu vrazili tu tyčinku až do mozku . Ten člověk tam sice měl nějakou dírku, ale stejně , to na klidu nepřidá . Spoustu věcí vláda v tomhle nezvládla a Prymulu napadle tohle , ambiciozní a nereálný . Já nechci , aby mě někdo šťoural 5 metrů do nosu . Mam zvýšený svalový napětí , lítají mi ruce a tohle bych asi nezvládla . Proto, čekam,že pro nás s handicapem vymyslí něco jinýho , jinou alternativu , třeba plivnout . I ten píchanec do prstu bych vydržela snáž než tohle . Když i ve školách pro postižený se nemusí nosit roušky .. nedovedu si představit tenhle test dělat nějakýmu těžce postiženýmu , to nejde , kolikrát neudrží hlavu, mrskají s sebou i normálně , nehledě na to , že z toho budou mít trauma a budou brečet . Doufam,že na tohle v tom svým mozku zakaleným mocí Prymula myslí . I když myslim,že ne .To samý to, že bude zákaz vycházení nebo co . "Dojalo" mě to,že je ve hře nakupovat pouze do 500 metrů . To si dělají srandu . Ne každej žije ve městě , kde je obchod na každým rohu - co třeba vesnice ? třeba tam ani obchod není , třeba je vedle ve vesnici a ty lidi mají umřít hlady ? Absurdistán .

Jak už jsem psala po jeho nástupu - tenhle člověk prostě ne. Už tenkrát jsem psala, že se budeme ještě divit a měla jsem pravdu . Už jsme v zemi krále Miroslava . A to mi utvrdilo jen v jednom . Všechny zákazy jsou od toho , co má nebo nemá ten dotyčnej rád . Třeba Vojtěch , ten by nezakázal zpěv , koncerty a kulturu vůbec, protože je zpěvák. Zakázal sportovní akce , upřímně si ho nedovedu představit jako fotbalistu atd. Zřejmě neměl ke kolektivnímu sportu nikdy blízko, tak tohle se zakázalo mezi prvníma . Teď Prymula nemá evidentně blízko ke kultuře , ani ke sportu , tak šup zavřít . Jediný, k čemu má blízko jsou co sem četla šachy , takže šachy tady budou pořád . Jasně , ty čísla nakažených tu jsou , ale nemůžu se zbavit dojmu, že se to zavírá přesně podle toho , jakej vztah má ten a ten ministr k tý věci . A vůbec čísla - nepřijde vám divný ,že je jich najednou tolik ? Může to bejt i tim , že za Vojtěcha se tolik netestovalo , protože Babiš to "zakazoval " a před volbama dělal to, co lidi chtěli a hle , máme po volbách a najednou je tady toho tolik . Zároveň si myslim , že čim víc čísel tim líp , protože takhle si to může Prymula krásně zdůvodnit , proč zavřít celou zemi . Tak ono by to vypadalo divně , kdyby nakažených bylo nějak moc málo a pro jistotu si to pojistí , že chce nechat otestovat celou republiku , aby to bylo fakt hodně .

Cvokárna , tenhle člověk je zlo . Pořád jen straší a vyhrožuje . Neříkam ,že Vojtěch nestrašil ,ale podával to tak nějak opatrnějš a hlavně trapně nevyhrožoval . A pokud jsou nějaký lidi , který se nákazy báli už na jaře , tak teď , už musí bejt zralý pod Prymulou na sebevraždu . Každej den je to jinak a "uzamčení " najednou nebude hned ,ale až od středy . Proč ne hned, když je to podle nich tak strašně špatný ? Aha . Fakt komedie , hlavně do tý středy nahnat další strašně velký čísla nakažených , aby to plukovníkovi nikdo nevyčítal , což stejně bude . To je fakt psychárna . Každopádně pokud bude uzamčení , tak od sebe jedu k rodičům . Může se totiž stát , že on omezí i jízdy z bodu A do bodu B a pro mě by se neměl kdo dostat a máma už mi řekla,že mě tady nechtějí nechat . Auto totiž nemám a mít nemůžu . Vlastně ani nevim , jestli bych měla nejbližší krám těch 500 metrů , asi jo ,ale jen taktak . Tak uvidíme , každopádně se mi odsud chtít nebude . Už v pátek jsem když jsem odjížděla viděla v autobuse Jéňu , takže tady teď u nás je a je jasný, že teď jízdy busem budu asi muset omezit , i když i tak jezdim celkem málo . Pozitivní je,že lidi se v MHD fakt bojí a jezdí jich málo, takže tam není hlava na hlavě . Negativní je , že všichni začali o to víc jezdit autama , takže to moje 4 největší město v ČR je denně už několik měsíců totálně zastřískaný , víc než kdy jindy .

Tak tenhle tejden tady ještě snad doklepu a pak se uvidí . Vidina bejt několik tejdnů nebo měsíců u našich mě fakt neláká . Už jsem si to zkusila na jaře , kdy to bylo v kuse téměř 2 měsíce, když byla ta karanténa a to jsem odjela i o něco dřív , protože jsem už prostě musela . V rámci zachování svýho duševního zdraví . Jsem zvyklá na to svoje . Doma u rodičů je ten režim jinej , jindy jím , vstávám a všechno, taky tam nemam tolik volnosti jako tady - město je město . U nás není nic, s vozíkem nejde se dostat nikam a tak nejvíc za hodinu máte projitý celý město, není to nic velkýho . A taky si brzy už lezem na nervy . Mám sice u rodičů stále svůj pokoj , kde mam pc i televizi ,ale stále častěji slyšim výtky,že tam přece nemůžu bejt zavřená celý dny. Ono stačilo teď o víkendu - závody DTM , celej týden jsem se na to těšila , tu stanici u sebe v pokoji nemam a na netu se tyhle závody hledají hodně obtížně , takže jsem se musela dívat v obýváku , kde ten kanál je . Jenže tam zase ležel celej víkend nemocnej táta a měl ke mě výhrady . Plus vyletěl,že jsem si na sebe vzala roušku , aby mě nenakazil . strašně se ho to dotklo . Tak co je na tom , když vim, že mam imunitu téměř nulovou , nakazit se nechce nikdo . A to je třeba DTM i příští víkend .

Jo, jsou to banality, ale to je právě ono . Když už nedáváme ani jeden pitomej víkend , jaký by to tak bylo takhle žít několik měsíců ? Hrůza a ještě výtky ,že mě téměř nevidí, protože jsem furt zalezlá u sebe . Tak jako co mam dělat . Vlastně jsem tam jen na návštěvě , jinak žiju ve svým bytě a na samotu jsem vcelku zvyklá . A jsem hlavně zvyklá , že si všechno dělam podle sebe , to si přiznejme , kdežto u našich mě furt někdo kontroluje . Je rozdíl mít pro sebe celej byt, byť je taky mrňavej a pokoj u rodičů , kam se vejde tak akorát postel, skříň a pc stůl a to nepřehánim , je to ta nejmenší obytná místnost u nás . Jestli to tak bude , tak tohle nedopadne dobře , už jsem to jednou zažila a bylo to hrozně na budku .Počasí už taky bude jiný než na jaře a už to nebude takový zabíjet čas venku na zahradě . A číst se taky jen věčně nedá .. Taky mi vadí když třeba nemam dobrej den a hned se každej ptá co mi je . To mě vytáčí . Když žiju sama klidně můžu bejt naštvaná celej den nebo zase nehorázně veselá a nikdo se mi neptá proč . Jako kdyby bejt naštvaná celej den byl nějakej zločin . Ale jsem s někym , tak holt se budu chovat normálně a podle nich . Toho se fakt bojim .

Navíc já a táta jsme odjakživa jako oheň a voda a často se spolu dostáváme do sporů . Pak je máma často v roli rozhodčího a dopadá to tak, že táta vynadá ještě i jí . No, "krása " takhle žít, když už na sebe takhle ve 3 nejsme moc zvyklý . A aby toho nebylo málo, tak oba moji rodiče už jsou v důchodu , takže ani nechodí do práce, že by jsme si od sebe na pár hodin opočinuli a jsou pořád jen doma .Třešnička na dortu by byla, kdyby zavřeli 1.stupně škol a byl by u nás můj synovec , protože švagrová už prohlásila,že s nim bejt doma nechce , takže by ho dali k nám. Uf. Na jednu stranu bych asi taky nechtěla zůstat sama někde zavřená a bez pomoci , přece jen je více lidech je to zvládá líp ,ale je tam to ale . Nejsem už za těch 10 let ve svým už moc zvyklá někomu ustupovat a brát ohledy , je to špatný , já vim, ale je to tak . Žiju sama a nikdo to po mě nechce , jsem sama sobě paní .Odvykla jsem si .Kdyby člověk věděl, jak dlouho bude tohle uzamčení trvat , Klidně bych se zásobila předem na 14 dní , na měsíc a vydržela bych ,ale nikdo neví, jestli to nebude třeba na 2 měsíce a dýl . I ta nejistota , že nevim, kdy je vrátim zpátky je hrozná a to nemluvim o tom , že mi sem chodí nájem , kterej platim přes internetový bankovnictví , takže i kdyby mě to někdo vzal ze schránky místo mě , stejně by to bylo k prdu a myslim,že s nájmem asi zrovna nepočkají .

Taky mě to omezuje i jinak , kupříkladu jsem měla jet teď v říjnu na neurologii , jezdim jednou jen za rok ,protože můj stav se nelepší ani nehorší a doktorce to jednou za rok stačí. A tentokrát od ní toho potřebuju docela dost . Neurologie je sice tak jako tak zavřená do odvolání ,ale už mě uplynula doba, kdy můžu zažádat o novej vozík . Ono je to tak,že se prej nově nějak na mechanickej přispívá víc a chci to využít, než si to pojišťovna zase rozmyslí , což bude asi brzy jak to znam . Bohužel dřív než po uplynutí určitý doby zažádat ani nemůžu . Plus bych potřebovala napsat doporučení na HRC , kam chodim každej rok s krční páteří . RHC doporučení vyžaduje , takže mam letos evidentně po prdeli , i když je možný, že teď tam ambulantní pacienty asi ani nechtějí, aby tam něco nenatahali, navíc když ta rehabilitace odehrává i přímo na lůžkovým oddělení . A tak to beru, že to prostě teď nejde . Je to těžký , u všeho se musí čekat na uplynutí doby , aby vám to uhradila pojišťovna a letos je fakt těžký strefit se do nějakýho přijatelnýho období . Letos mě to všechno vyšlo pěkně blbě a evidentně už nebude nic . Jenže kdo ví, co bude třeba v lednu 2021 . Třeba to samý .

Takže tenhle asi poslední týden si hodlam užít každou minutu, protože to, co se na mě a vůbec na nás připravuje bude jistě stát za to . Vůbec se nemyslí na ten psychickej stav některých lidí . Prymula se doslova vyžívá ve strašení a v tom jak jsme na tom hrozně špatně . Asi jsme, ale musí to pořád připomínat ? Čísla pořád čísla . Ráno vstáváme s číslama, večer s nima jdeme spát , to není normální . Čísla jsem nikdy cíleně nevyhledávala , ale teď se je dozvim naprosto všude - v tv a když ne ústně tak aspoň díky liště , v rádiu , v novinách a i když si jdu na seznam zkontrolovat email . Tomu se nedá uniknout . Všichni víme,že to tady je, ale nechtělo by si dát s těma číslama trochu pohov ? A vůbec s celou touhle věcí ? Takhle se do toho zamotají všichni , i ti, kdo nechtěli a chtěli stát opodál , protože vlastně ani nemají jinou možnost .Někdy je lepší žít v nevědomosti , ale to by média neměla na chleba a je vlastně jejich úkol nám vymejvat mozky .A všimli jste si toho,že o Číně už několik měsíců nikde ani slovo, obrázek a že na jaře to bylo téma číslo 1 ? to už to tam teď najednou není ? Jestli v tom nebude něco jinýho .

Odpovědět