Auf Wiedersehen, DTM , budeš mi chybět

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Auf Wiedersehen, DTM , budeš mi chybět

Příspěvek od Hrachajdice »

Tak nám skončilo DTM , nebo teda spíš mě . A tim nemyslim jen sezona ,ale úplně . Bude se jezdit jiným typem aut ,ale stejně . Je to zvláštní pocit a mrzí mě, že jsem na tuhle sérii nepřišla dřív a byla jsem s ní jen jednu sezonu . Věděla jsem, že něco takovýho existuje , ale vzhledem k názvu Deutsche Tourenwagen Masters, čili Německý mistrovství cestovních vozů mě to moc nelákalo . Protože jsem si představovala , že je to čistě německý a tedy i jezdci a já moc Němce nemusim obecně, nicméně jsem zjistila,že to tak není . A je to mezinárodní .

Ale abych pravdu řekla, tak jsem to začala sledovat spíš proto, že kvůli kovidu se toho moc nejelo a začala jsem sledovat i věci, který mi dřív nic neříkali . Já a auta ? dřív naprosto nereálná kombinace ,ale řekla jsem si , proč to nesledovat i dál . A aby to nebylo jen tak, protože auta mě obecně nic neříkaly , bylo třeba někomu z nich začít fandit .Jak už jsem psala , tak první jméno, co jsem znala byl René Rast - Němec . Komentátor ho nikdy neměl moc v lásce a vykresloval ho jako nějakýho namyšlenýho blba . Neznala jsem ho a nevěděla jsem čemu věřit, ale mě se zdál vždycky fajn - usměvavej , v pohodě a přišel mi jako jeden z nejskromějších . Nicméně jsem se poohlídla jinde a vyhrál to Robin Frijns . Tak fandit Rastovi , kterej je mistrem DTM z minulýho roku by bylo až moc jednoduchý . Fandit někomu , kdo "není nejlepší " chce větší koule . A Robin je hnědovlasej a to já vždycky ráda .

Robin má teď hroznou smůlu a přišel o titul , někdy kvůli sobě , ale teď kvůli někomu jinýmu, že to do něj napálil jinej jezdec, jezdec ze spodní části tabulky. Úplně zbytečně . Přišlo mi to strašně líto , protože Robin je poslední závody fakt smolař . Tak to vypadá, že zase titul vyhraje Rast . Vtipný je, že mam lajknutý na facebooku oba , tak si připadam trochu nepatřičně když jsou rivalové ,ale na druhou stranu proč ne ,Rasta nam v oblibě jako člověka ,ale beru ho jako Robinova konkurenta ,takže stačí psát a lajkovat na profil jen Robinovi, což dělám a Renému nic, ani nelajkovat , což bude vypadat , že tam nejsem a je vyřešeno :D .

Tahle série mě bude chybět , vždyť kvůli tomu jsem si přehodila i uklízení v neděli , protože jsem to po příjezdu od našich před závodem nestíhala , což do tý doby neexistovalo , aby mě něco narušilo můj plán úklidu v neděli . Když jsou závody , tak musim bejt prostě doma a dívat se i za cenu třeba nějakýho výletu . Koukam se na všechno i na kvalifikace . Bylo prostě fajn zase fandit jinýmu seriálu než moto gp , něco novýho ,zase se těšit na víkendy a na to, že v neděli odpoledne bude závod . Navíc oproti moto gp jsou tam zase jiný věci- pit stopy a hlavně rádiová komunikace s týmem , což je slyšet i v televizi, co říkají a někdy jsou ty rozhovory i vtipný .Taky mezi sebou závodí jen 2 značky , takže taky rozdíl oproti motorkám .Prostě pro mě novej svět , kterej jsem předtim neznala .

Vydávají se pokaždý jiný zprávy , co bude v příští sezoně , že ta serie bude s jinýma autama , pak zase,že asi nebude vůbec . Je pravda,že DTM už je asi za zenitem , vim,že už kdysi tenhle šampionát měl několik let přestávku něž se zase obnovil . A často je DTM prezentováno jako odkladiště jezdců, co mají už nejlepší za sebou , podle mnohých už to není tak atraktivní . Dneska už je to asi málo , chce to jiný a výkonější auta a já sakra lituju, že jsem na tuhle sérii nepřišla o pár let dřív. Jasně , můžu si někde pustit minulý ročníky ,ale to nebude ono .DTM mi přišlo takový rodinný , nic moc velkýho , žádnej stres , někdy je to milejší než 150 podkategorií .

I když jsem s tim ze začátku nepočítala , tak fakt mě to chytlo . Psaly se velký příběhy - mě hodně vzal za srdce třeba Robert Kubica , jak asi víte, tak měl kdysi nehodu , kde málem přišel o ruku . Celou sezonu se potácel mezi posledníma až poprvé v DTM vystoupil na bednu a to má ochrnutou ruku . Nebo Rast - co naplat musim uznat, že to umí . Teď například vyhrál suveréně všechny 4 závody v řadě , ať stál na roštu kdekoliv . To klobouk dolů. Stejně tak Ferdinand Habsburg - jo, je to jeho veličenstvo jak napovídá jeho přijmení , ten taky nikdy nezářil a najednou je první na roštu a dokonce získal poprvé 3 místo a Robin ? největší smolař , ale já ho obdivuju,že stejně každej závod jde do toho naplno . Strašně mě baví to s nima prožívat , i kvůli tomu, co se děje kolem . Při závodě fakt vypnu a kovid prostě neexistuje.

Mam trochu obavu , co bude s jezdcema ,jestli zůstanou v tom novým formátu nebo půjdou jinam . Rast se třeba na jaře už nechal slyšet , že půjde jinam ,ale to bylo na jaře , tak jestli to myslel vážně nevim . Podle mě se to rozprchne jinam ,minimálně ti, kdo jsou v přední části tabulky . Spolu s Robinem už jsou v sérii formula E a už loni odjeli pár závodů , takže je asi jasný, kam půjdou a že předem si tam dělali nějaký vazby . Na formuli E se "těšim ", až tohle budu honit po netu . I DTM se ptakticky nedá po netu sledovat, natožpak tohle,ale půjdu tam, kde bude Robin a zase si rozšířim obzory .Co bude dál se bude vědět až za 3 týdny při posledním závodu . Každopádně , i kdyby tam někdo z těch stávajících jezdců zůstal už to bude jiný než v době, kdy jsem tuhle sérii poznala . Chtěla bych poděkovat těmhle jezdcům :

Robin Frijns
Nico Müller
Robert Kubica
Fabio Scherer
Ferdinand von Habsburg
Marco Wittmann
Timo Glock
Lucas Auer
Jonathan Aberdein
Philipp Eng
Sheldon van der Linde
Loïc Duval
Mike Rockenfeller
René Rast
Jamie Green
Harrison Newey

Za to , že jsem s váma mohla bejt , byť krátce. na pár měsíců . A to ještě kvůli kovidu bylo míň závodů než jindy . Byli jste první , kdo mě k tomuhle šampionátu přived a to už vám nikdo nevezme . Dokázali jste ,že i já, která celej život závodní auta přehlížela jsem si sedla k televizi a musela jsem se koukat . A speciálně dík Renému Rastovi, že můj úsudek byl správej a opravdu to není žádnej namachrovanec , jak byl prezentován našim českým komentátorem. Je to určitě skvělej chlap . A taky Robinovi Frijnsovi mimo jiné za to , že lahodil mému ženskému oku ,což je taky potřeba a vůbec ,že jsem si vybrala, tak šikovnýho jezdce :D . Budete mi chybět , ale věřte , kluci, že minimálně vás dva si najdu a budu vás sledovat i dál , ať budete jezdit na čemkoliv . Ale ten poslední závod bude asi krutej , možná i něco ukápne z oka . Není trochu divný, když mě nikdy nerozbrečí dojemnej film, ale tohle jo ? :D . Divný,že už to pak zanikne a nebude nic . Mohli s tim ještě počkat, když jsem se přidala později . Ale je to jako ve všim - starý a asi ne atraktivní musí pryč . Škoda . Motorsport jde do kopru, chybí finance a dneska je takovej trend ze všeho dělat E, což znamená elektrický . Nemá to žádnej zvuk , nekouří to , je to jako splašenej vysavač . Kam jsme se to dostali , má to smrdět a řvát , vždycky to tak bylo ,ale už to není žádoucí .

SBOHEM DTM A DÍKY !
car.jpg
car.jpg (55.77 KiB) Zobrazeno 624 x

Odpovědět