Přijela pouť

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Přijela pouť

Příspěvek od Hrachajdice »

Letos jako každým rokem máme tenhle víkend pouť , svatojakubskou . Od dětství mám k poutím spíš negativní vztah . Jako dítě jsem na ně samozřejmě chodila , ale taky jsem se ještě radši vracela z ní . Vždycky mi vadil ten rachot všude , u každý atrakce jiná dunivá muzika a řvaní moderátora . A balonky, balonky nesnášim dodnes , hlavně ty, co praskají . Letos už to vypadalo díky koronaviru nadějně - tudíž,že nebude nic . Je fakt,že situace se opět zhoršuje a bůhví co na nás ještě vybalí za omezení do pondělí , ale i tak pouťáci přijeli . Lidi bydlící v okolí už se jistě radovali , že letos pouť nebude a budou mít konečně klid , ale nestalo se .

U nás je ta pouť vždycky divná až ošklivá a na tom se tady shodne každej . Každej rok to víc a víc upadá . Sice je to u řeky ,ale prostředí takový špinavý . Kousek od nás mají každoročně ve stejnou dobu pouť ve městě , kde mají zámek. Nemusim asi psát,že u zámku to vypadá vždycky líp a lidi jedou spíš tam než k nám , takže se každoročně " pereme" o návštěvníky . Mají i o dost lepší doprovodnej program než u nás . Vždycky to tam bylo ve stejný datum co pamatuju a je fakt,že místní to dost kritizovali . Třeba když si pozvou návštěvu , tak nemají čas jet na "zámek ", protože mají dost práce se svou poutí nebo tak. Nebo když oni zase chtějí třeba k nám . Je to blbost když dvě města tak blízko sebe to mají vždycky stejně . Jinak doprovodnej program klasika - pár bigbítovech lokálních kapel a šlus . A když to hraje na různých místech najednou , tak se to slejvá dohromady nad celým městem . Myslela jsem,že letos by to mohli vynechat, ale celkem dost jich přijede i tak . Takže jistě i Domažlicko bude po týhle dvojitý náloži poutí po tomhle víkendu novým ohniskem Kovidu . Pro mě za mě , kdyby pouť nebyla vůbec ani tyhle doprovodný akce , tak mi to vůbec nevadí a myslim si, že i tak je to risk s těma nákazama . Pamatujte si moje slova - brzy nová lokální nákaza Domažlicko a důvod poutě.

Nicméně letos nepůjdeme stoprocentně nikam a ke konkurenci už vůbec ne , protože od zítra se bude betonovat "podlaha " na terase a taky u vjezdu do domu . Od samýho rána . Bude tady celá rodina od švagra po přítele mojí neteře , takže nás bude 9 . Ráda bych třeba pomohla , ale nemůžu,takže to bude velká nuda . už, aby to bylo za náma . Aby toho nebylo málo, tak na pouť slaví oba moji rodiče - táta narozeniny a máma svátek , takže i tak je to o nějaký tý oslavě a sjezdu zbytku rodiny . A dost dobře se tomu nemůžu vyhnout , přece jen s rodičema vycházim a nebejt na jejich oslavě..bych se cejtila divně a oni asi taky , jen tu pouť k tomu musim vždycky zkousnout . Jen teda letos se očividně bude slavit prací .

Odpovědět