Miluju Vraždy v Midsomeru

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Miluju Vraždy v Midsomeru

Příspěvek od Hrachajdice »

Co bych to nepřiznala - miluju Vraždy v Midsomeru . Všechny díly znám téměř nazpaměť , sice mi vadí ,že to pořád opakujou dokola , ale zároveň si už bez nich nedovedu představit sobotní a nedělní odpoledne . Vždycky si říkám,že se budu dívat ,ale nakonec to stejně většinou nedodržím . Všechny díly už znám a ty 2 hodiny plus každých 5 minut 15 minutový reklamy je na mě leckdy už moc . Mě tak nějak ke štěstí stačí, že je dávají . Dávají je a já vím,že svět je ještě v pořádku a tak to má bejt , jistota . Vlastně celá naše rodina na tom ujíždí , ale moje sestra ta to dotáhla nejdál z nás všech - jednou jsme jeli tuším do Prahy a v autě si pustila staženej díl Vražd na mobilu . To,že měla miniaturní obrazovku a musela jí celou dobu držet v ruce jí evidentně nevadilo :D . Prostě Barnaby u nás jede . I já jeden čas měla jako vyzvánění na mobilu úvodní unělku .


Mě tenhle seriál nadchnul , vždycky jsem byla obdivovatelkou Anglie a obzvlášť tý venkovský, takže tady jsem si fakt chrochtla . Taktéž miluju starý hřbitovy , takže taky se tímhle moje oko potěšilo a v neposlední řadě mám ráda tajemno , což v některých dílech je taky . A nesmím zapomenout na vynikající znělku hranou na nástroj jménem theremin . Můj obdiv ještě vzrostl , když jsem viděla, jak se na to hraje - neskutečně zajímavej nástroj . Můj absolutně nejoblíbenější díl je ten s názvem " Mrtvé ticho " . Je v tom stará nemocnice, kde se léčila tuberkulóza , ústavní hřbitov a nakonec i nějakej ten duch . Pamatuju si když jsem se na to jednou dívala - venku tma , vítr a vlci z místní zoo vyli.. jako by věděli,že se dívám a chtěli mě tu atmosféru ještě vylepšit . Až mi z toho šel mráz po zádech . Taky se mi líbí , i když to zní třeba divně , tak způsob některých vražd - někdy hodně drastický a někdy zase bizarní až směšný .

Občas někde dávají i nový díly , taky se kouknu ,ale to už mě tolik nebere . Od tý doby, co přišel na scénu Barnabyho bratranec už to není ono . Vlastně ani na toho herce ,co ho hraje jsem si nikdy úplně nezvykla . První Barnaby se tam hodil tak nějak víc . To samý s jeho pomocníkama - poslední Jamie , s tím se taky nějak nedokážu ztotožnit . Nejradši jsem měla toho druhýho v pořadí - Dana Scotta , což jsem asi jako jediná , protože většina fanoušků ho ráda nemá ,ale mě se prostě líbil ten herec :D . A taky ho tam mohli nechat delší dobu teda . Jinak asi mám nejradši Jonese . Midsomer patří k mým víkendům a sleduju ho už hodně let . Dokonce mám i pár knížek ,ze kterých vyšel seriál , i když tam jsou nějaký věci jinak - například Troy je ženatej, má dítě a chová se úplně jinak než v seriálu . Jediný malinký mínus v seriálu je snad to , že je tam hodně postav a podezřelých , takže když nedáváte pozor , tak už ani nevíte kdo je kdo . Ale zase třeba to vás nutí dávat pozor a nekoukat jen na půl oka . A jen tak pro zajímavost - ani jednou jsem nikdy neuhádla , kdo je vrahem :D , dedukce není moje silná stránka .

Sečteno a podtrženo: za mě jedna velká pochvala za to, že tenhle seriál vůbec vzniknul . Myslím ,že to přineslo a hlavně ze začátku novej, svěží vítr podobných krimi seriálů . Něco , co tady do tý doby ještě nebylo . Co vy , taky patříte k fanouškům " Midsomer Murders" ?
A mimochodem od 28.7.2020 je opět budou dávat každej den po 18 hodině na Prima Krimi , hurá !

Odpovědět