Legenda Vale

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Legenda Vale

Příspěvek od Hrachajdice »

Moje legenda je Valentino Rossi . Dodnes si pamatuju , kdy jsem ho viděla poprvé . Bylo mi 14 let a v televizi tenkrát ještě na Primě se jel závod silničních motorek a po něm byla tiskovka . Byl tam jeden takovej přičmoudlej ušatec a řek slovo Kurva , to mě fakt zaujalo , mě i všechny okolo . Všichni jsme se začali pohoršovat co to říká a jak je sprostej . Samozřejmě to byl cizinec , ale i tak . Ta kurva mě prostě utkvěla v hlavě :D. Doma jsem si zjistila , že to byl nějakej Valentino Rossi a že je to Ital a ta kurva znamenala v jeho řeči zatáčka , takže to tak nemyslel . No a od tý doby jsem mu začala fandit . Musím přiznat,že se mi taky líbil vizuálně , já na ty tmavý byla vždycky a jsem dodnes . Nutno říct,že čim je starší, tim se mi líbí míń a míň , ale to je asi pochopitelný . Takže jsem se stala fanynkou a nevynechala jsem ani jeden závod .
Dokonce jsem po pár letech jela i do Brna , což bylo až na druhou stranu ČR,ale zážitek to byl parádní . Byla jsem tam 2x . Podruhý jsme seděli mezi nějakýma Brńákama , který když se Valda objevil na velkoplošný obrazovce tvrdili ,že vypadá jako cituji "Miky Móz " , což asi mysleli ty jeho uši . Druhá strana zase byla v obležení jakýsi Italský rodinky s asi 6 dětma , Italská rodinka byla fakt Italská , temperamentní , ale všichni fandili taky jako já Rossimu, takže cajk . Pamatuju si dodnes Alessia , což byl asi tak 15 letej kluk a pořád se na mě smál . Já už byla o dost starší , takže nic , ale bylo to milý . Tak jsme tam tak spokojeně existovali na kopci - 2 národy . Vlastně 3 národy - on ten Miky Móz z Moravy je pro mě už taky vlastně cizina :D . Nevim, je to zvláštní , ale bylo to zvláštní . Pokud nejste přímo někde u trati je to celkem nuda . Na trať vidíte maximálně dalekohledem nebo na velkoplošnou obrazovku . Oni přijedou a zase jedou pryč . Jakmile se blíží, tak lidi ve vašem sektoru ožívají , troubí a tak . Pak je zase klid a čeká se , až za pár minut přijedou znova a situace se opakuje . Myslela jsem si,že se tak nějak fandí po celej závod . Když projedou , tak lidi si sednou zpátky do svých židliček a je to jak někde relax u vody . Samozřejmě zaléží, koho vedle sebe máte a myslim,že taková tribuna z Italských fandů musí bejt úplně něco jinýho . Mě se nejvíc líbil Safety car :D . Tenkrát to bylo tušim BMW , nadupaný a burácelo to na celou trať. Jelo to rychle jako při závodě a taky tam byla 2 jezdci na motorkach, který tu trať kontrolovali na motorkách . Přišlo mi to takový úžasný, takový na úrovni a důležitý . A z toho zvuku Safety caru mam husí kuži ještě dneska .
Nicméně Valda se asi chystá na důchod a při svým věku 41 už na to má nárok. Jezdí dodnes, což je fakt rarita a je to legenda . Vim,že každá legenda musí jednou skončit , ale trochu se toho bojim , už to nebude jako kdyby byl na trati a i když bude třeba dál v Paddoku, tak už to nebude ono . Příští sezonu ještě by měl pokračovat i když se stále žádný nový stáji neupsal , ale už je cejtit , že už to bude to poslední . Bude prostě divný ho už nevídat , když se mnou byl tak dlouho, ale stát se to jednou musí . Nicméně jsem ráda ,že jsem ho mohla zažít v době jeho největší slávy.

Odpovědět