Noví sousedi , Český absurdistán a Spejb a Hurvínek očekávají Vánoce

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Noví sousedi , Český absurdistán a Spejb a Hurvínek očekávají Vánoce

Příspěvek od Hrachajdice »

Přeju hezkej sváteční den . Tak jsem skoro po 14 dnech našla v Albertu ten kalendář od Josefa Lady , juchů. Sice nebyl v letáku ani v akci, jak měl bejt, ale hlavně,že ho mám . Byly tam jen 3 a je zvláštní , že se tam tak najednou objevily . Ale vypadá to, že to schovali , aby se mohli "obsloužit " nejdřív zaměstnanci a teprve pak my zákazníci co zbylo . Mojí teorii nahrává i fakt , že jsem se zkusila znova zeptat na ty sušenky a talířek , který taky mají mít v Albertu . Opět tam o ničem nevěděli , přesně jako o tom kalendáři . Třeba se to tam někdy objeví , i když talířek, to bude větší terno než kalendář pro zaměstnance, že . Funguje to všude stejně .

Novinka je,že doma jako u našich máme nový sousedy. Nebo souseda ,ale vypadá to asi na rodinu . Já ho ještě neviděla . Máma ho viděla když zvonil a ptal se, jestli může dát pryč břečťan . Máme totiž doma dílnu, která sousedí s jejich zahradou a brečťan na ní roste. Je to prej nějakej mladej pán a evidentně na to jde se všim všudy . Ten barák je vůbec zajímavej a zažil toho fakt hodně . Od mýho dětství tam bydlela stará paní se synem , syn byl starej mládenec , hodně pil a bil jí . Zemřela , on tam žil sám a pak zemřel taky . Pak nastala Ukrajinská éra, kdy tam bydlela ukrajinka . Asi sama , ale to nevíme jistě , protože tam furt někdo chodil . Jednou v noci tam taky vtrhla zásahová jednotka . Paní s tim asi neměla nic společnýho a časem odjela natrvalo na ukrajinu . Pak se tam nastěhovala další ukrajinská rodina a myslim,že byly s paní i nějak příbuzný . Ty tam bydleli asi 15 let , byli v pohodě ,ale myslim,že to tam hodně krotila ta paní . Nicméně její manžel dělal nějaký čachry s penězma a záhadně na několik let zmizel. Jistý je to , že u nás byla i hospodářská kriminálka , kvůli němu . Před pár lety se i tahle rodina odstěhovala trvale na Ukrajinu , zůstal tam bydlet jen její nejstarší syn s přáteli . To už bylo trochu hlučnější , ale ještě v mezích . Dům se prodával několik let a několik let ho nikdo nechtěl . Říkalo se,že to koupila nějaká romská rodina , ale to se nepotvrdilo . Ani jsme nevěděli jak a nastěhovali se tam nějaký dělníci , má to pár místností, ale bydlelo jich tam snad 10, samý muži . Neustále se tam střídali . Tak se z toho nějak "natajno" stala vlastně ubytovna . Pronajímá to jeden čech a vždycky se tam chodil koukat a i nás v ulici se na féra ptal, jestli tam nedělají bordel , což bylo fajn,že se zajímal . Všechno ok , byli v klidu a tichý . I když teda alkoholem taky evidentně nešetřili . A taky ty jejich grilovačky každej den - strašně krásně to vonělo a mě se sbíhaly sliny .Ale rozhodně to není tak , že víc ukrajinců pohromadě rovná se automaticky bordel , i když je pravda , že tenhle barák je "mezi lidma " a jsou si toho vědomi , tak se třeba nechovali jako kdyby byli někde na ubytovně .Byli v pohodě, vždycky nás pozdravili a tak . Nás charakterizovalo slovo míč . když se házel Báře a přehodil se k nim . Jindy zas ho hodili oni k nám, když si kopali , taková výměna . Takže teď už to vypadá na nový nájemníky a snad po více než 20 letech to nebudou ukrajinci . Jak jsem psala, tak ten dům toho zažil hodně a evidentně to nikdy nebylo moc veselý , tak třeba pokud jsou ty nový rodina , tak se ta karma vylepší a bude to zase veselý . Je zvláštní , že urcitý domy pořád lákají a teď se nechci nikoho dotknout - divnou skupinu lidí . Ten vedle nás to tak má odjakživa a zasloužil by si už změnu .

Jinak mě zaskočilo to vládní nařízení v krámech to jeden člověk na 15 metrů čtverečních . Absurdistán - když je nakažených plno , tak mohla bejt hlava na hlavě a když se to prej snižuje , tak udělají tohle . To mě hlava nebere . Jsem zvědavá , jak to budou dělat v praxi - počítadlo ? ochranka se samopalama ? Původně jsem chtěla vyrazit zejtra do Kauflandu a podívat se , jak to absurdní nařízení bude vypadat v praxi a stejně jsem tam něco potřebovala . Nakonec jsem se dívala na leták, co mají od zítra a nic mě tam nezaujalo a stát tam pro nic za nic nemá cenu , tak jsem vyrazila už dneska s obavou ,že tam bude narváno , jak se lidi budou snažit všechno dokoupit, aby zejtra nemuseli stát frontu . Víc jsem se mýlit nemohla . Skoro nikde nikdo a v pohodě by tam to nařízení obstálo už teď . Takže jak strašili s panickýma nákupama , tak tam to určitě dneska nehrozí , což mě hodně překvapilo . Lidi fakt evidentně čekají až na platnost novýho letáku a zřejmě jim to nový nařízení a chaos co to udělá nevadí . Lidi jsou divný a možná to i schválně vyhledávají jako nějakej adrenalin .Jako čekat třeba hodinu někde v malým krámu na vesnici než někdo nakoupí a s plným košíkem odejde , když ty si tam jdeš třeba jen pro pečivo nebo cigarety bude jistě eňo ňuno . Tohle ale jen přispěje k další nevraživosti mezi lidma navzájem a nervy potečou .

Já taky adrenalin dneska zažila a to když jsem nemohla vyjet z autobusu . Nějak se mi zapříčily kola a nešly mi otočit , vyjížděla jsem tak asi 5 minut , nevim , kde se stala chyba , naštěstí řidič byl v pohodě a nehroutil se,že ho zdržuju . Nevim, nikdy se mi to takhle moc ještě nestalo . Když už jsem byla v krámu , tak jsem se rozhodla to protáhnout do města , už jsem tam nebyla dlouho . Opět liduprázdno až na pár lidí a policajtů kontrolující rozestupy , roušky atd . Myslim , že na to, jak je dneska klid, tak zejtra město zažije kolaps a nejen u obchodů .

Na náměstí už je stromeček , zatim neozdobenej . Trochu mě mate to,že tam stále nejsou stánky na trh , buď je dovezou na poslední chvíli nebo to letos nebude vůbec, ale už by se asi měli nějak vyjádřit si myslim . Potvzený je už i on-line rozsvícení stromečku a tohle pořád nic . Ale aspoň pár stánků by tam dát mohli , byla by škoda o to přijít úplně . Vždyť i Hurvnínek s panem Spejblem už se nemůžou dočkat , jak je patrno na fotce .

vanoce.jpg
vanoce.jpg (216.45 KiB) Zobrazeno 463 x

Je to tam jooo ! stokrát hurá. Už můžu klidně spát :D
kale.jpg
kale.jpg (144.16 KiB) Zobrazeno 463 x

Odpovědět