2022 - tisíckrát hurá !

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 315
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

2022 - tisíckrát hurá !

Příspěvek od Hrachajdice »

Na tuhle chvíli jsem se těšila jako počůraný děcko na čistou plenu - napsat první článek v novým roce a mít to za sebou. Jak už víte , tak Silvestr považuju za nejhorší den z celýho roku , hlavně z důvodu petard , který kvůli svý diagnoze hodně blbě snášim . Ani včerejší den se nijak nevymykal ostatním Silvestrům , i když letos jsem malou naději na zlepšení měla - naše město má od 22.12 . novou vyhlášku ohledně pouštění pyrotechniky . Přes rok vůbec, vyjma doby, kdy je u nás pouť a na Silvestra to bylo až od 18 hodin . Místní obyvatelé si stěžovali , nutno dodat ,že tady to bylo vždycky hrozný a práskalo to už od podzimu. Pokud někdo vystřelí mimo stanovenou dobu , jde to na policii . Sice fajn ,ale u nás policie ani není , až o 5 kilometrů dál, takže sem stejně nezajíždí a nikdo to nekontroluje ,ale je fajn , že konečně se tim někdo začal zabývat a je vidět , že už o to nestojí i na " venkově ". Můžu ale fakt říct, že se to zklidnilo , hlavně kolem Vánoc , to tady vždycky taky práskalo a letos nic , ale na Silvestra to poznat nebylo .

Jinak klasika, doma a ani nevystrčit nos, já fakt nemůžu . Táta odešel po příjezdu ze zoo na pár hodin ke kamarádovi a my s mámou zase čekali na jeho jinýho kamaráda , to bylo tak - volal tátovi, když jsme byli v zoo, že stojí před barákem a že vám beze uzený , tak se domluvili ,že si něco objede a přijede k nám později . Pořád nejel, až táta teda odešel . A my s mámou jsme nevěřili,že přijede ,ale pořád jsme čekali kdyby náhodou , což nám ten večer zkazilo ještě víc . A on fakt přijel , až kolem 20 hodiny večer .Naštěstí když tam nebyl táta nechtěl zdržovat a jen nám to dal do okna . Zbytek večera už byl v klidu . Já jsem se dívala na Vraždy v Midsomeru , na Wallace a Gromita a na Fotr je lotr . Nemusim silvestrovský pořady a i diky tomu jsem měla trochu v hlavě ,že je normální den .

Barunku jsme měli ze začátku večera venku, až to začalo práskat, vzali jsme jí dovnitř , bere to docela dobře , rozhodně líp než její psí předchůdkyně , ta byla z petard úplně hotová , ale taky občas vyštěkla . Bohužel musim přiznat ,že jsem jí asi nervovala i já a evidentně to nějak vycítila ,že mi ty rány taky vadí . Letos jsem si pomáhala novýma sluchátkama od Ježíška , kam jsem si na plno pouštěla svou oblíbenou kapelu Slipknot , sice mi málem praskly ušní bubínky ,ale nic jsem neslyšela . Taky jsem to letos pojala tak,že jsem přes půlnoc nešla do postele , taky k čemu , nějak se mi to líp snáší když už neležim . Náš novej soused opět jako loni odpaloval bůhví co a ten bordel máme všude po dvoře , opět jako loni . Dívala jsem se na internetu na tu organizaci psí detektiv a tam se nezastavili - je jasný ,proč se pejsek ztratí 31.12. a někteří majitelé ten důvod napsali natvrdo . Tohle fakt nesnášim , posraný petardy akorát to ubližuje na všech frontách . Bylo mi smutno a zároveň naštvaně .

Vše jsem zvládla bez jediný kapky alkoholu a šla spár někdy v půl druhý ráno až fakt všechno utichne . Co začalo ve 3 ráno byli štěkací psi , já myslela , že je popravim a jeli až do 5 do rána a já se tak těšila až konečně usnu , kdyby je okřikli aspoň po tý silvestrovský noci , ale kdepak . Já už fakt nevim.

Ráno jsme šli jako vždycky s Bárou na procházku , okolo kozlíka, beránka a pštrosa . To je taková místní atrakce nejen pro pejskaře . Díky jedný paní, co taky tam chodí se psem už konečně víme, jak se jmenuje alespoň kozlík- Ivan . Bára je z nich nadšená a chtěla by si s nima hrát , jsou to kámoši . Bylo krásně - sluníčko, takový čisto a hlavně konečně ticho . Všechno se úžasně probouzelo . Krásná procházka .

Můj pobyt u rodičů se chýlí ke konci a docela hurá, protože jsme pořád byli jen tady, takže už nuda . Za ten týden a něco bohužel tady zemřelo spoustu lidí , sice seniorů ,ale většinu jsem znala osobně - jen u nás v ulici 3 . Hlavně mě mrzí jeden pán, bydlel tady v domově pro seniory ob nás . Chodil sice o holích ,ale byl takovej čilej a žádnej morousovitej dědek. Kolikrát si se mnou a s mámou povídal . Okna pokoje měl jakoby k nám a viděl, když jsme stavěli to auto veterána . Ptal se, jestli se může na něj pak podívat , tak samozřejmě a táta nadšenej,že se i o tom může s někým popovídat . Měli jsme ho všichni rádi . Nejsem si jistá, přece jen tady nejsem pořád a ptát se na to našich zrovna nechci , jestli tu někdy byl se na něj podívat , ale asi k tomu nedošlo a ani už nikdy nedojde . Moc jsem ho neznala, přece jen to byl starší pán , ale byl fajn a hlavě mu to pálilo, sympaťák . Zemřel náhle 23.12. takže ještě tak blbě těšně před Vánoci . No jo no , to je holt život. Jasně, nebyl to příbuznej nebo tak ,ale člověk si na něj vzpomene a zasáhne ho to . Tak snad ten rok 2022 bude veselejší .

S Ivanem
ivan.jpg
ivan.jpg (42.91 KiB) Zobrazeno 164 x

Odpovědět