Mise za cancour začíná aneb Cesta do minulosti

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01
Kontaktovat uživatele:

Mise za cancour začíná aneb Cesta do minulosti

Příspěvek od Hrachajdice »

Nedávno jsem se koukala na starý fotky , co mam v PC, udivil mě rok 2008 i starší a kromě toho , že bych počítač už vázně měla vyměnit mě zaplavily vzpomínky . Mimo jiný jsem tam našla svoje nejrůznější vlasový kreace a že jich bylo - od celorůžový hlavy až po různě vyholeno . Pamatuju doby , kdy jsem měnila barvu vlasů snad každej měsíc , vždycky jen černá nebo červená , postupem času i dohromady . Prvně jsem se nabarvila v 15 rovnou na černo - nejsem nositelka černých vlasů , původně jsem hnědovlasá a černá si žádali okolnosti - metal, metal,metal . Občas jsem trochu ustoupila a nechala si narůst vzadu delší vlasy - "cancoury " Hlavně kvůli tomu , že se mi líbilo mít ten prostředek obarvený jinou barvou .

Co jsem si ale vždycky přála a nikdy se mi to nesplnilo , tak to byly dready . Nejvíc se mi líbil styl jako to měl Dave Lister z Červenýho trpaslíka . Rozhodně ne po celý hlavě ,ale jen pár . Pamatuju si,že kolem toho bylo spoustu debat a hádek doma a prostě mi to zakázali . Já sama jsem nic dělat nemohla - někoho známýho, kdo to dělal jsem neznala a bylo to v době , kdy jsem ještě neměla električák , takže někam sama odjet nešlo . Pamatuju si ještě v Praze,že jsem s tou myšlenkou dreadů koketovala , ale nakonec jsem od toho upustila . Odradilo mě mimo jiný to,že se dready musí pravidelně utahovat a starat se o ně , i když navenek to tak vůbec nevypadá . Když máte postižený ruce a špatnou jemnou motoriku není to asi to pravý ořechový . Chce to něco praktickýho a něco bez údržby . Tak jsem se nakonec svého snu vzdala . Svou roli hrálo i to ,že jsem dle mýho na dready už byla moc stará . Nevim proč ,ale vždycky jsem to brala tak , že tenhle styl náleží dospívajícím , nebo tak, že v dospívání by s nim už měli začít .

Letos mi v únoru bude 34 let a po tomhle stylu už fakt netoužim a taky mi přijde , že ta éra , kdy dready byly in už je dávno pryč . Nicméně vlivem jedný starý fotky z výstavy motorek, co jsem našla v počítači a jak jsem to kdysi měla, jsem se rozhodla,že opět půjdu do cancouru , k dreadům to má sice daleko ,ale jak jsem zvyklá na krátký vlasy , tak i tohle je pro mě něco jako dready . Navíc je to i praktická stránka - teď když zase nefungujou kadeřnictví a dlouho asi fungovat nebudou se stejně na stříhání nikam objednat nemůžu , takže to můžu využít aspoň takhle . Budu mít důvod mít delší vlasy , kdežto bez cancouru bych ho neměla . Přežiju ten pocit, kterej nemam vůbec ráda - jak se mi vlasy plazí po krku .Za cancour !

A tady fotka, která mě inspirovala
vas.jpg
vas.jpg (167.67 KiB) Zobrazeno 66 x

Odpovědět