R.I.P. Barby aneb I já prošla mánií Kelly Family

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

R.I.P. Barby aneb I já prošla mánií Kelly Family

Příspěvek od Hrachajdice »

Zemřela Barby Kelly , členka skupiny Kelly Family , bylo jí 45 let . Kelly Family jsem začala poslouchat ještě ve školce v době, kdy se u nás rozjela Kellymánie . Bylo to trochu zvláštní , protože zároveň s Kelly Family jsem poslouchala u mýho náctiletýho bráchy v tý době Metallicu a Sepulturu , takže absolutně dva odlišný styly , ale jak je vidno, tak mi to nevadilo . Barby bylo 45 let a co vím, tak měla schizofrenii , tak jestli to nebylo třeba i tim , každopádně si myslim,že se jí dost ulevilo . Vždycky mi připadala taková zvláštní , už v době, kdy ještě koncertovala . Pořád tančila a připadalo mi taková šílená , což mi nebylo moc sympatický. Kdo ví, třeba se to u ní už začalo projevovat . Každopádně , Barby jsem nikdy moc nemusela .

Koho jsem mohla byl od začátku Paddy Kelly , většina mladších měla asi radši Angela ,ale u mě to byl vždycky Paddy . Co na tom,že byl o 10 let starší než já a mě bylo tenkrát tak 7 nebo 8. Byl to můj úplně první idol , líbil se mi ,ale ještě v tom nebyla taková ta sexuální přitažlivost . Všude v pokoji jsem měla plakáty nejen jeho, ale i celý rodiny . Pamatuju, že tenkrát vycházel ještě časopis Bravo a tam byl snad pokaždý článek o nich , takže jsem články sbírala a dávala si je do takových šanonů . Měla jsem je ještě nedávno než se vyhodily . Jako u všech jsem měla jejich první album Over the Hump, ještě na kazetě a pak už to jelo . Časem jsem někde získala i alba , kde ještě zpívali jako děti z 80.let. Tušim,že se to objednávalo přes nějakou společnost snad dokonce německou . Měla jsem i nespočet jejich videokazet, oblečení a knížek o nich .

Taky jsem se zůčastnila několika koncertů v Praze . Pamatuju,že jednou jsem jela na koncert jako zájezd fanoušků autobusem. Cestou se pouštěl v televizi jejich koncert , aby nás to navnadilo . Bylo to super , já sice byla jako vozíčkář až vzadu ,ale dodnes pamatuju tu vřavu . Narvaná hala, vedro a řev. Neskutečný , můj první velkej koncert vůbec . Pamatuju,že se holky tak rvaly dopředu,že tam omdlívali jak na běžícím pásu . Omdlívání tam bylo úplně běžný , mánie . Pamatuju,že doma jsem nemohla usnout pod tíhou těch zážitků a toho,že se mi splnil sen. I když jsem byla daleko od pódia, tak jsem tam byla a viděla je naživo .

Další koncert mam zase spojenej s tim,že jsem si tam začala dopisovat s jednou slečnou . Její maminka taky byla na vozíku a tak jsme stáli vedle sebe . Ani nevim, jak k tomu došlo ,ale nějak se to domluvilo, že zůstaneme v kontaktu, slečně bylo asi 15, takže oproti mě dospělá , ale napsala . Pamatuju se,že byla odněkud ze Zlína . Posílala mi fotky z koncertů , což bych nikdy sama nesehnala , taky vždycky napsala dopis, což bylo milý . Já jí vždy odepsala zpátky a na oplátku jsem jí taky posílala dárky . Jednou si pamatuju,že jsme nechali udělat puzzle Kelly Family z nějakýho obrázku a byla z toho strašně nadšená . Tenkrát sociální sítě nebyly a pomalu ani internet , tak jsme si museli vystačit tahle . Dneska už se fanoušci čehokoliv hledají mnohem líp a i líp se vyměňujou informace .

Časem jak už to tak bejvá naše korespondence řídla a řídla . Naprosto to chápu , ona byla dospívající a myslim,že už pak měla jiný zájmy . Přesně nevim, kdy jsme si přestali psát , ale pár let nám to vydrželo . Dodnes si pamatuju její jméno i přijmení . I mě časem ta Kellys mánie přestala bavit a se všim všudy jsem se vrhla na to, co miluju dodnes- metal a rock . Odstupem mě přijde zvláštní , že mě zaujali zrovna KF . Na druhou stranu v tý době tady skoro nic jinýho nebylo , takže si tim prošli asi všichni . Bylo fajn to prožívat v reálným čase a myslim,že na to spousta lidí vzpomíná s nostalgií dodnes .

Odpovědět