Den 3. 12.9.2021 - Odjezd a všechno okolo

Odpovědět
Hrachajdice
Administrátor fóra
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 16. črc 2020 19:05:01

Den 3. 12.9.2021 - Odjezd a všechno okolo

Příspěvek od Hrachajdice »

Dnes už je znamení odjezdu , snídaně naše , takže jsme ani nikam nešli . Měli jsme v plánu se třeba ještě někde stavět , když už jsme tam byli . V plánu byla Pálava,ale nakonec jsme usoudili, že by nás to moc zdržovalo a že budeme rádi, když přijedeme domů nějak slušně .Konečně po D1, takže jsme se neplácali na jihu čech jako cestou tam , což nám cestu výrazně zkrátilo a ještě jsme se stavěli na oběd - Pávov se to jmenuje , což je na Jihlavsku a už jsme tam byli několikrát . Je to restaurace něco jako v Globusu , takový naber si sám a hlavně se tam nemusí čekat dvě hodiny než přinesou jídlo jako v restauracích .Takže i to je fajn,že jsme se moc nezdrželi . No a nakonec jsem ve 13 hodin už byla v Plzni a to jsme z Brna vyjeli v 9 ráno . U našich jsem zůstat nechtěla a tak jsme vzali dvě tašky už rovnou,že mě tady vysadí při cestě . Tak je neděle , tak aspoň nebudu mít ten tejden rozkouzkovanej a upřímně si u sebe odpočinu daleko víc než u našich .

Celkově se mi tam moc líbilo , ubytování jako z katalogu , krásný, čistý, nový .. jen jak to bývá , i když to bylo vedený jako bezbariérový , nebylo na tom bezbariérový vůbec nic . Takže koupelna mrňavá bez madel . Jsem fakt ráda,že mi tělo ještě jakžtakž slouží a já mohla vstát a držet se umyvadla . Fakt jsem si zaposilovala a musim konstatovat,že aspoň to umyvadlo měli pevný , díky bohu . On vám každej potvrdí,že je to bezbariér , ale lidi, co ani neví, jak má bezbariérovej pokoj vypadat . Pro ně to je jen výtah a mají splněno .No, jsem ráda ,že jsem zase doma a mam u wc madla . Ale to bylo jediný negativní a ještě jsme s tím počítali, že koupelna tak dopadne, takže to nebyl ani šok.

Já jsem měla svou ložnici , nějak bych na tom netrvala ,ale táta chce vždycky spát tam, kde je lednice a tv , tak to měli na přistýlkách . A taky chodim spát výražně dřív než naši , což by při televizi a tom všem asi nešlo . Takže takhle to bylo lepší , televizi stejně večer mít nemusim , tak jsem vždycky šla k sobě na internet a psala třeba sem na blog , hezky v klidu . To místo ale bylo parádní - co jsem četla tyhle apartmány otevřeli teprve v roce 2019, takže fakt novota , ale bydlet na stálo bych tam nechtěla . Ono to bylo tak,že pár apartmánů se pronajímalo a zbytek tam lidi bydleli jako v bytech . Byl tam sice klid i v noci až takovej nepřirozenej , ale byt má bejt byt . Možná pro dva lidi na stáří ideální ,ale jinak asi ne . Už jen to ,že jsme si navzájem koukali do oken a na naší terasu bylo vidět ze všech stran , tak jsme tam ani moc nebyli , žádný soukromí . Taky tam byla konečná autobusu , tak něco jako tady u mě , tady mam konečnou přímo v ulici a zjistila jsem ,že moje město bere ty autobusy z Brna , protože vypadají úplně stejně, takže jako doma .Prostě na kratší pobyt ideální .

Celá ta čtvrť vypadala velmi hezky , čekala jsem něco nic moc na periférii, přece jen předměstí ,ale to jsem se mýlila . Byl to styl jak někde u moře - čistý, bílý , všude kytky , zeleň ,dlážděný chodníky ,vzdušný, prostorný .Fakt to vypadalo jakože otevřete okna na terasu a tam moře . Cizina jak vyšitá . Asi hodně dělá to,že je tam ten kampus a univerzity jakože je to přizpůsobeno mladým lidem i to okolí . I to ubytování na to jak bylo fakt hezký bylo levný na dnešní poměry . A to jsme tam měli všechno - myčku, troubu s mikrovlnkou. Žehličku , prkno, pračka tam sice ještě nebyla ,ale už to tam na ní bylo připravený , takže i pro lidi na delší pobyt . Hodně to tam žije večer a všichni chodí do toho kampusu, jak jsem psala , kde je všechno a my se tam stavovali . Bylo fajn, že to nebyl žádnej zapadákov na kraji města , kde na jídlo musíte jet 10 kilometrů , všechno při ruce a neuvěřitelnej klid všude . Vlastně všechno, kde jsme byli my - dojezd tak do 15 kilometrů , takže všechno blízko , včetně centra města . Brno - Bohunice jen a jen doporučuju.

Asi nemusím ani popisovat kde jsem
kok.jpg
kok.jpg (71.41 KiB) Zobrazeno 351 x
Můj pokoj
muja.jpg
muja.jpg (87.63 KiB) Zobrazeno 351 x
Tady jako doma
kampu.JPG
kampu.JPG (221.13 KiB) Zobrazeno 316 x
Přílohy
pokoja.jpg
pokoja.jpg (69.94 KiB) Zobrazeno 351 x

Odpovědět